Warmia pokonała lidera! Pierwsza porażka Nielby

2018-11-24 21:29:55(ost. akt: 2018-11-25 15:30:21)
Rzuca Wojciech Golks

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Był to zdecydowanie najlepszy mecz olsztynian w tym sezonie I ligi. W efekcie niepokonana Nielba musiała po raz pierwszy poznać smak porażki.
* Warmia Energa Olsztyn - Nielba Wągrowiec 27:27 (14:10), karne 5:3

Kilka dni temu szefowie klubu uznali, że misja trenera Daniela Żółtaka się skończyła, w efekcie zespół do meczu z Nielbą przygotowywał się pod nadzorem Marcina Malewskiego. No i trzeba przyznać, że debiut „Malesia” wypadł nad wyraz okazale!
Już początek meczu to było prawdziwe trzęsienie ziemi, bowiem przez pięć minut olsztynianie popisali się dwoma przechwytami, interwencją Gawrysia, siatkarskim blokiem Golksa i... pięcioma bramkami! Warmia w meczu z liderem prowadziła 5:0! Oszołomieni goście po raz pierwszy trafili do siatki dopiero w 8. minucie. - Ewidentnie zostaliśmy w szatni - tak nieudany początek meczu podsumował trener Nielby Bartosz Świerad.

Wysokie prowadzenie Warmii Energi utrzymało się do przerwy (6:1 w 10. min, 11:6 w 20. min i 14:10 w 30. min). Co prawda po 23 minutach olsztynianie wygrywali nawet 13:7, ale wtedy trener Malewski wpuścił na boisko zmienników, którzy nie utrzymali wyniku, marnując cztery kolejne akcje. Ostatecznie przed drugą połową Warmia Energa miała cztery bramki przewagi, duża w tym była zasługa prowadzącego grę Malewskiego, bezbłędnego na kole Hegiera i czujnego w bramce Gawrysia.

Jednak po przerwie Nielba systematycznie odrabiała straty: jeszcze w 40. min było 18:17 dla gospodarzy, ale pięć minut później goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (21:20). Siedem minut przed końcem ekipa z Wągrowca wygrywała 25:23, lecz wtedy błysnął m.in. Golks (dwa gole z rzędu), dzięki czemu w 57. min to olsztynianie mieli dwa trafienia więcej (27:25). Był to jednak dopiero początek emocji, bo nie dość, że goście doprowadzili do remisu, to jeszcze ostatnie półtorej minuty Warmia Energa musiała grać w podwójnym osłabieniu! Co prawda po chwili boisko opuścił jeden z gości, ale i tak Nielba wciąż miała przewagę liczebną.

Na dodatek Kosmala obił bramkarza Nielby, dzięki czemu ekipa z Wągrowca miała pół minuty na zdobycie zwycięskiej bramki. Skończyło się jednak na faulu ofensywnym, więc o końcowym wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Tym razem olsztynianie byli bezbłędni (w tym młody Targoński, który efektownie położył bramkarza), a że goście raz się pomylili, więc ostatecznie mecz zakończył się niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Warmii Energi.
- W piłkę ręczną nie wygrywa się samymi umiejętnościami, bo potrzebne jest do tego jeszcze serce. I tak właśnie dzisiaj zagrała Warmia - podsumował rozczarowany wynikiem szkoleniowiec Nielby.

* Inne mecze 9. kolejki, sobota: Sambor Tczew - Gwardia Koszalin 29:29 (13:17) karne 3:2, Jurand Ciechanów - SPR GKS Żukowo 35:36 (18:17), Sokół Kościerzyna - Mazur Sierpc 27:22 (13:15), Meble Wójcik Elbląg - Stal Gorzów 25:33 (15:18)