Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Już niedługo będzie można pobiec nad Długim

2018-07-10 13:14:12 (ost. akt: 2018-07-10 13:18:11)
W zeszłorocznym City Trail onTour wystartowało w Olsztynie 89 dzieci

W zeszłorocznym City Trail onTour wystartowało w Olsztynie 89 dzieci

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Wakacyjny sprawdzian formy albo aktywne popołudnie z rodziną czy znajomymi — jak zwał, tak zwał, ale jedno jest pewne: już 18 lipca do Olsztyna zawita City Trail onTour.

City Trail onTour jest to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce, czyli Grand Prix City Trail. Odsłona wiodąca tego lata przez następujące ośrodki i w takiej właśnie kolejności: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Co ciekawe, biegi są rozgrywane w dni powszednie i tak: najbliższa impreza tego cyklu zawita do Olsztyna w środę 18 lipca. Start biegu głównego na 5 km, którego trasa będzie wiodła wokół Jeziora Długiego, przewidziano na godz. 19, natomiast już o 17.30 do rywalizacji na dystansach od 300 m do 2 km przystąpią dzieci i młodzież. Zapisywać się na te zawody można na stronie internetowej www.ontour.citytrail.pl.

— Przed nami czwarta edycja letniej odsłony cyklu. Podczas wakacyjnych biegów chcemy przede wszystkim zapowiedzieć sezon jesienno-zimowy, czyli zawody Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, bo to nasz główny projekt. Z drugiej strony wiemy, że dla wielu osób City Trail onTour to są pierwsze zawody w życiu, więc zależy nam na tym, żeby pokazać, jaką frajdę daje bieganie oraz że imprezy biegowe bardzo często mają wymiar nie tylko sportowy, ale też i towarzyski. Stąd po biegu organizujemy owocowy bufet, przy którym można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi i rodziną — mówi Piotr Książkiewicz, organizator imprezy. — Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi w klasyfikacji Open oraz w kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni.

Opłata startowa za jeden bieg wynosi 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonamy dopiero w dniu zawodów. Osoby, które chciałyby wystartować w więcej niż jednej lokalizacji (czyli tłumacząc z polskiego na polski: także poza Olsztynem), za drugi i każdy kolejny start zapłacą po 20 zł. Warunek jest jeden: rejestracja od razu na wszystkie biegi, ale najpóźniej na 4 dni przed pierwszym z biegów cyklu. W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić, odpowiednio, 10 lub 15 zł. Uwaga, limit miejsc w biegu głównym wynosi 500 osób, podczas gdy w cyklu skierowanym do dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

Przypomnijmy, że w City Trail onTour 2017 wzięło udział 4727 osób, w tym 3578 dorosłych i 1149 dzieci. Najwięcej uczestników wystartowało w Bydgoszczy (498 dorosłych i 214 dzieci), natomiast w Olsztynie przed rokiem stanęło na starcie 304 dorosłych i 89 dzieci.
* Więcej informacji o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na facebookowym profilu imprezy.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB