Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Vanagas przed II etapem Dakaru: Trzeba być uważnym

2017-01-03 11:42:59 (ost. akt: 2017-01-03 11:53:47)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe / Team Pitlane

Przed ekipą Vanagas - Rozwadowski drugi z etapów podczas tegorocznego Rajdu Dakar. Kilka słów na temat dzisiejszej rywalizacji, powiedział sam Benediktas Vanagas.

Zobacz także: Rajd Dakar 2017: Nareszcie się zaczęło! Rajd Dakar 2017: Nareszcie się zaczęło! Nasser Al-Attiyah już na pierwszym etapie Rajdu Dakar pokazał, że po przesiadce z Mini na Toyotę Hilux nic nie stracił na szybkości. Katarczyk wygrał...
— Choć wczoraj na finiszu byliśmy z 17 czasem, dziś startujemy z 24 pozycji. Zgodnie z zasadmi, kierowcy z listy priorytetowej (Priority list) mogą skorzystać z „jokera” i polepszyć swoje pozycje. Z tej szansy skorzystało siedem ekip, które wczoraj udało się nam wyprzedzić. Dziś mamy przed sobą oes o długości 284 km. Specyfika dzisiejszego odcinka – cała trasa biegnie tylko drogami. Na briefingu organizatorzy rajdu ostrzegali, że po ulewach wiele dróg zostało uszkodzonych, więc trzeba być uważnym — powiedział Benediktas Vanagas.Dla duetu Vanagas/Rozwadowski to drugi wspólny start w natrudniejszym rajdzie świata. Podczas ubiegłorocznej edycji Dakaru, litewsko-polska załoga w klasyfikacji generalnej zajęła 26 pozycję.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB