Indykpol AZS przegrał beniaminkiem PlusLigi

2014-10-20 11:09:45(ost. akt: 2014-10-20 10:54:24)

Olsztyńscy siatkarze nadal mają pod górkę w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Tym razem przegrali z beniaminkiem - Cuprum Mundo Lubin (3:1). A już w środę do Uranii zawita mistrz kraju i lider z Bełchatowa...
Cuprum Mundo Lubin - Indykpol AZS Olsztyn
3:1 (-21, 23, 23, 20)

CUPRUM: Łomacz (3 pkt), Trommel (9), Kadziewicz (9), Gromadowski (3), Borovnjak (16), Paszycki (15), Rusek (libero) oraz Romać (17), Siezieniewski (5)
INDYKPOL AZS: Zatko (4), Ogurcak (3), Zniszczoł (9), Szymański (13), Cabral (18), Hain (4), Potera (l) oraz Adamajtis (6), Łuka (6), Dobrowolski

MVP: Szymon Romać (Cuprum)

Wojciech Janas (drugi trener Indykpolu AZS): — To był mecz niewykorzystanych szans. Zagraliśmy dobre spotkanie od strony taktycznej, cały mecz realizowaliśmy przedmeczowe założenia, a tak naprawdę zadecydowały niuanse. Mieliśmy kontry w górze i nie potrafiliśmy ich skończyć, bo rywal dobrze grał blokiem. Na kontrze bodaj osiem, dziesięć razy złapali nas blokiem.

Michał Potera (libero Indykpolu AZS): — Po pierwszym secie mieliśmy nadzieję, że wywieziemy stąd komplet punktów. Niestety, z tą naszą grą ten ugrany set to chyba było i tak bardzo dużo. Graliśmy bardzo słabą siatkówkę. W pierwszym secie lubinianie popełnili sporo błędów, które potem ograniczyli do minimum. My graliśmy coraz słabiej i niestety tak to się skończyło.

W środę 22 października o godz. 18 Indykpol AZS podejmie w Uranii Skrę Bełchatów.