Zwycięstwo Sokoła, porażka Olimpii

2020-08-28 20:22:24(ost. akt: 2020-08-30 20:01:19)
Radość piłkarzy Sokoła

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 49. minucie piątkowego meczu Piotr Okuniewicz zdobył historyczną, bo pierwszą w II lidze, bramkę dla Sokoła Ostróda. Zespół z Warmii i Mazur wygrał z rezerwami Lecha!
* Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0 (0:0)
1:0
- Okuniewicz (49), 2:0 - Zimmer (55)

SOKÓŁ: Niezgoda - Brzuzy, Mazurowski, Żwir - Zimmer, Zalewski (86 Wicki), Andrzejczak (79 Siemaszko), Gajda, Dobosz - Kalinowski (46 Okuniewicz), Wolny (87 Odolak)

Ostródzki beniaminek na początek sezonu zmierzył się z rezerwami Lecha Poznań, które poprzednie drugoligowe rozgrywki zakończyły na 13. miejscu, mając jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.
Kibice Sokoła liczyli na udaną inaugurację, no i tak też się stało, ale na gole musieli poczekać do drugiej połowy. Ważne, że ostatecznie trzy punkty zostały w Ostródzie.
Niestety, Olimpia Elbląg, nasz drugi reprezentant w II lidze, rozpoczęła rozgrywki od porażki w Suwałkach.

* Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
1:0
- Gojko (10), 1:1 - Wenger (22 k), 2:1 - Gojko (55)

* Inne wyniki 1. kolejki: Chojniczanka Chojnice — Pogoń Siedlce 4:2 (2:1), KKS 1925 Kalisz — Błękitni Stargard 2:0 (0:0), Motor Lublin — Znicz Pruszków 1:2 (0:2), Bytovia Bytów — Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0), Stal Rzeszów — Górnik Polkowice 2:1 0:1), Wigry Suwałki — Olimpia Elbląg 2:1 (1:1), Śląsk II Wrocław — Skra Częstochowa 0:1 (0:1), Hutnik Kraków — GKS Katowice 3:2 (3:0). Pauzowała Garbarnia Kraków.