Olsztynianom werwy starczyło tylko na jednego seta

2019-12-21 22:46:04(ost. akt: 2019-12-22 20:13:58)
Seyed, irański środkowy Indykpolu AZS

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 11. kolejce PlusLigi siatkarzy Indykpol AZS Olsztyn przegrał 1:3 z warszawską Vervą.
* Indykpol AZS Olsztyn - Verva Warszawa 1:3 (-21, -17, 21, -21)

Indykpol AZS, który zagrał bez kontuzjowanego Hadravy, objął prowadzenie 3:2 i było to jego ostatnie prowadzenie w inauguracyjnej partii. Goście, mimo wielu własnych błędów, szybko zaczęli budować przewagę (3:5, 6:9). W tym momencie szkoleniowiec gospodarzy wziął czas, niestety, po powrocie na boisko w dwóch kolejnych akcjach Kapica rozbił się o blok Vervy (6:11).
Niespodziewanie w ciągu kilku minut olsztynianie odrobili straty! Do remisu 16:16 doprowadził Seyed po bloku na Kwolku. Niestety, po chwili Żaliński zepsuł zagrywkę (w sumie gospodarze aż siedem razy pomylili się w ten sposób w pierwszym secie), a dla odmiany Kwolek popisał się asem (16:18). Żalińskiego - dla wzmocnienia odbioru - na kilka minut zmienił Mika. Nie zmieniło to jednak obrazu gry - Wrona zablokował Pietraszkę (17:20), Andringa nie skończył akcji (17:21) i stało się jasne, że set padnie łupem Vervy. Na koniec gwoździa w olsztyńską połowę boiska wbił Kwolek.

W drugim secie Indykpol AZS znowu wygrywał 3:2 (po ataku Żalińskiego), ale warto podkreślić dobrą grę Kapicy, który dopiero w tej partii popełnił pierwszy niewymuszony błąd.
Potem było 5:3, ale znowu nie zgrał się duet Woicki - Seyed. W efekcie irański środkowy jedynie koniuszkami palców zdołał przebić piłkę, co natychmiast w kontrze wykorzystali rywale (5:5).
Potem było jeszcze 7:5, 8:6, 9:7 - w tym momencie ciężar zdobywania punktów cały czas spoczywał na Kapicy! Niestety, dwa kolejne ataki Pietraszki warszawianie podbili, a w trzeciej próbie olsztyński środkowy wpakował piłkę w siatkę i zrobiło się 9:10. Na dodatek po chwili został zablokowany Żaliński, a w kolejnej akcji Tillie popisał się skuteczną kontrą (10:13).
Na tym nie koniec, bo zaraz kibice obejrzeli dwa asy Udrysa (11:16) i blok na Mice (11:17). W tym momencie zaczęły się siatkarskie dożynki, bo trudno było sobie wyobrazić, że warszawianie roztrwonią taką przewagę.

W trzecim secie trener Indykpolu AZS dokonał zaskakującej roszady w składzie - zdjął z boiska dobrze spisującego się Kapicę, na pozycję atakującego przesuwając Żalińskiego. No i ten układ niespodziewanie okazał się strzałem w dziesiątkę! Olsztynianie rozpoczęli od 3:1 (po ataku Miki), potem było 4:2, ale od tego momentu goście zdobyli trzy punkty z rzędu (4:5). Po udanym ataku Tillie zrobiło się 6:8, lecz Żaliński najpierw doprowadził do remisu 10:10, potem po jego ataku gospodarze odzyskali przewagę (15:14), a w końcówce postawił jeszcze kropkę nad i.

Niestety, było to wszystko, na co tego dnia było stać olsztyńskich siatkarzy. Co prawda tradycyjnie lepiej rozpoczęli (3:1, 4:2, 6:4), ale potem do głosu doszli warszawianie. W efekcie Indykpol AZS nie zdobył nawet jednego punktu w trzecim meczu z rzędu.

* 11. kolejka, piątek: Visła Bydgoszcz - Będzin 2:3 (24, -19, -20, 21, -13), Resovia - Czarni 3:1 (-21, 20, 21, 17), Katowice - Aluron 3:1 (20, 18, -23, 18), Cuprum - ZAKSA 0:3 (-19, -17, -21); niedziela: Skra - Ślepsk (17.30), Trefl - Jastrzębski Węgiel 1:3 (-18, -14, 23, -19).