Wojciech "Terminator" Florczak znów najlepszy

2009-07-23 00:00:00

Ostródzianin Wojciech Florczak był gwiazdą europejskich mistrzostw mastersów w maratonie kajakowym na Jeziorze Drwęckim. Na swoim akwenie „terminator” z Ostródy zdobył dwa złote medale.

W czwartkowych biegach kajakowych dwójek do rywalizacji stanęło 25 osad. Przed startem jako pewniaków do złota wśród panów liczących powyżej 45 lat wymieniano osadę Mariusz Rutkowski/Wojciech Florczak. I fachowcy nie pomylili się. Polacy od startu narzucili mocne tempo i w swojej kategorii prowadzili. Co ciekawe toczyli wyrównany bój z niemiecką osadą Klaus Gieres/Marbot Lemke, która starowała w kat. 35-44 lata. Na finiszowych metrach Polacy okazali się o sekundę gorsi od osady niemieckiej. Niemcy minęli metę z czasem 1:31,46.

Znowu najwięcej medali zdobyli Hiszpanie, którzy pięciokrotnie stawali na podium.

Wyniki mastersów K-2

Mężczyźni, 35-44 lata: 1. Klaus Gieres/Marbot Lemke (Niemcy), 2. Alberto Luis Diaz/Miquel A. Gonzales, 3. Francisco Vazquez/Ramon Cerra (obie Hiszpania); kat. 45-69: 1. Mariusz Rutkowski/Wojciech Florczak (Polska), 2. Julio Gonzalez/Javier Melus (Hiszpania), 3. Sigitas Bulovas/Knut Hitzschke (Litwa). C-2: 1. Gyorgy Vas/Ferenc Kamenar (Węgry), 2. Bienvenido Perez/Enrique Miguez (Hiszpania), 3. Aleksandr Nazarov/Ricardas Balcivlis (Litwa).

Kobiety: 1. Ana Gonzalez/Blanca Arroyo (Hiszpania), 2. Manuela Poggio/Tenna Gabriella (Włochy), 3. Ildze Blumbacha/Mary Jane Parry (Łotwa).