Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Ostróda buduje kompleks na EURO 2012

2009-10-28 00:00:00

W piątek w ostródzkim zamku podpisana zostanie umowa o dofinansowanie projektu dotyczącego „przebudowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w tym - budowy nowego stadionu piłkarskiego”.

>>> Olsztyn to takie miasto pod Ostródą
>>> Olsztyn: Pierwsza łopata wbita, basen ma być za 2 lata

Tę największą w powojennej historii Ostródy inwestycję samorządową w 70 procentach wspierać będzie Regionalny Program Operacyjny. Przedsięwzięcie ma ścisły związek z przygotowaniami miasta do pełnienia roli centrum pobytowego podczas EURO 2012.

Historyczny dokument otwierający Ostródzie i Regionowi bramę do uczestnictwa w tej wielkiej imprezie podpisze Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas z Gminą Miejską Ostróda.

Szczegóły i wizualizacje obiektu w na zdjęciach.

Źródło: Biuro Promocji Ostródy

{sonda}

Więcej o inwestycji:
Kompleks sportowo-rekreacyjny zostanie usytuowany tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. To miejsce zapewni ekipie piłkarskiej gości intymność i bezpieczeństwo. Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa. Jego najważniejszą, centralną częścią będzie stadion piłkarski. Zaprojektowano go zgodnie z wymogami PZPN oraz przepisami FIFA, określającymi standardy centrów pobytowych Euro 2012. Obiekt składać się będzie z boiska głównego o nawierzchni z trawy naturalnej i wymiarach 68 na 105 m, która, z podgrzewaną w razie niesprzyjającej aury płytą, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów. Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełniać będzie wszystkie wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m, również oświetlone. W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i dla sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową. W drugim obiekcie turystyczno-rekreacyjnym, tzw. Parku Collisa zaprojektowano wiele miejsc z urządzeniami rekreacyjnymi, m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły do ping-ponga, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony nowymi roślinami.

Cały kompleks ma kosztować ok. 39 mln. zł, a ukończenie jego budowy przewidziane jest w 2011 roku. Równolegle do sportowego, w Ostródzie rozwija się zaplecze hotelowe. Prywatny inwestor Condohotels Group zrealizował już budowę dwóch obiektów o standardzie czterogwiazdkowym na ok. 200 osób łącznie. Obecnie w budowie jest kolejny czterogwiazdkowy hotel, w najbliższych planach inwestora znajduje się inwestycja obiektu pięciogwiazdkowego.

Wszystkie wymienione hotele zapewnią łącznie ok. 800 luksusowych miejsc noclegowych, spełniających wszystkie surowe wymagania UEFA. Pozwolą one zapewnić komfort goszczącym piłkarzom oraz towarzyszącym im działaczom, sponsorom i dziennikarzom, a także kibicom.

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.