Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

OKS 1945, Jeziorak i Olimpia po VI kolejkach

2009-09-01 00:00:00

Za nami, a raczej za naszymi drugoligowcami, już sześć kolejek rundy jesiennej, a więc prawie jedna trzecia tego, co zagrają w tym roku. To upoważnia do drobnego podsumowania, a raport jest... taki sobie.

Jeziorak radzi sobie jeszcze nieźle, bo ma na koncie 9 punktów, a na dokładkę jutro mecz u siebie (Wigry Suwałki). Ale już OKS 1945 (6 oczek) i Olimpia (też 6) balansują zdecydowanie na granicy bezpieczeństwa, tym bardziej że w środę pojadą na trudne wyjazdy (odpowiednio do Kolejarza Stróże i Ruchu Wysokie Mazowieckie).

W poprzednim sezonie po sześciu kolejkach OKS 1945 miał na koncie pięć punktów, a to, że skończył sezon na wysokiej pozycji, zawdzięczał temu, że szefowie klubu zimą zakontraktowali kilku bardzo dobrych piłkarzy. Z kolei Jeziorak miał wtedy siedem punktów, a udało mu się osiąść na miejscu barażowym (a potem ograć Hutnika Kraków) tylko dlatego, że z rozgrywek I ligi wycofał się Kmita Zabierzów. Reasumując — średnia zdobywanych punktów przez OKS 1945 i Olimpię jest w tym sezonie na tyle niska, że zwiastuje duże kłopoty w przyszłości. A warto pamiętać, że w tym sezonie barażów już nie ma...

Zbigniew Szymula
z.szymula@stomil.olsztyn.pl
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.