Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Eksperci powiedzą, jaki stadion jest potrzebny Olsztynowi

2009-07-17 00:00:00

Kibice ze Stowarzyszenia Sympatyków Klubu OKS Stomil 1945 Olsztyn mają dosyć czekania na konkrety w sprawie budowy nowego stadionu w Olsztynie. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i poprosić o pomoc ekspertów.

- Chcemy zaprosić do współpracy kilka znanych osób, które widziały trochę stadionów na świecie - wyjaśnia Emil Marecki, członek SSK. - Na razie z nikim jeszcze nie rozmawialiśmy, ale chcemy zaprosić dziennikarzy, architektów, piłkarzy i innych sportowców, bo zależy nam na tym, aby przyszły obiekt był naprawdę oryginalny. Może z czasem uda się w to wciągnąć polityków.

Jedną z osób, do których chcą się zwrócić kibice, jest Maciej Iwański, pochodzący z Olsztyna znany komentator telewizyjny, który był na wszystkich liczących się stadionach w Europie. - Pomysł jest moim zdaniem znakomity i chętnie wezmę w tym projekcie udział - zapewnia Iwański. - Bez silnego lobby, szczególnie kibicowskiego, trudno cokolwiek zrobić. A my musimy robić wszystko, by powstał u nas stadion na co najmniej 15 tys. miejsc. Sportowa apatia w Olsztynie po prostu nie może dłużej trwać!

Pozytywny stosunek do pomysłu kibiców ma też wiceprezydent Jerzy Szmit. - Głos środowiska jest bardzo przydatny, a nieustanne wyrażanie społecznej woli powstania stadionu na pewno pomoże w realizacji tej inwestycji - twierdzi Szmit. - Mam nadzieję, że pierwszy krok w tym kierunku nastąpi już na najbliższej sesji Rady Miasta, kiedy zmienimy plan zagospodarowania przestrzennego terenów przy stadionie, gdzie miałaby powstać galeria handlowa, która pozwoli zbudować stadion.

Piotr Gajewski

Kto, Waszym zdaniem, powinien wspomóc kibiców? Czekamy na propozycje!

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.