Dziewczyny najlepiej grają w Reszlu

2009-05-04 00:00:00

W czwartek 30 kwietnia w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyły się Mistrzostwa Województwa WMSZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Hala sportowa w Rybnie była areną Wojewódzkiego Finału Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Do turnieju finałowego, w drodze eliminacji, zakwalifikowało się sześć drużyn. Hala w Rybnie okazała się szczęśliwa dla reprezentantek Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu, które zdobyły najwięcej punktów i bezapelacyjnie wywalczyły pierwsze miejsce w województwie. W nagrodę odebrały z rąk przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasieli okazały puchar i złote medale. Reszelanki podczas turnieju pokonały 3:1 SP Żabiny, dwukrotnie po 1:0 SP Braniewo i SP Gołdap oraz dwukrotnie remisując 0:0 z SP Barczewo i SP Biała Piska gromadząc w sumie 11 punktów. Reprezentantka SP3 Reszel - Laura Zyśk z dorobkiem 4 goli, wywalczyła tytuł "najskuteczniejszej zawodniczki finału".