AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn wygrał mecz

2009-04-27 00:00:00

AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn udanie zakończył ostatni w tej rundzie występ przed własną publicznością. Akademicy pokonali wyżej notowaną ekipę ZEC Sambora Tczew 34:22 (15:9)! Jest to wynik tym bardziej zadowalający, iż pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną tczewian 40:28.

Początek spotkania należał do gości. To oni po rzutach Daniela Lesińskiego i Michała Ortmanna prowadzili 0:2. Pierwszą bramkę dla olsztynian w 4 minucie spotkania z rzutu karnego zdobył Piotr Pstrągowski. Jak się okazało było to ostatnie prowadzenie Sambora w tym spotkaniu. Do wyrównania w 8 minucie doprowadził Kamil Kwiecień. Od tego momentu zawodnicy AZS UWM systematycznie powiększali przewagę nad przeciwnikami. Goście najbliżej remisu byli w 13 minucie, kiedy to na tablicy widniał wynik 5:4 dla gospodarzy.

Raz po raz udanymi interwencjami popisywał się bramkarz olsztynian, Łukasz Zakreta, który swoją postawą uniemożliwiał tczewianom odrobienie strat. Dobrze spisywał się także atak akademików. Kolejne bramki zdobywał Adrian Wojciechowski, który tylko w pierwszej połowie zdobył siedem bramek. Po pierwszych trzydziestu minutach spotkania na tablicy wyników widniał wynik 15:9 dla gospodarzy.

Druga część spotkania to również przewaga olsztynian, którzy wykorzystywali błędy zawodników Sambora. W 38 minucie czerwoną kartkę za faul na Radosławie Dzieniszewskim zobaczył Jakub Kościelny i resztę spotkania obserwował już z trybun. Spokojna gra w ataku pozycyjnym oraz twarda obrona sprawiły, iż w 40 minucie gospodarze prowadzili już 19:12 z dużo bardziej doświadczonym zespołem. Kolejne 5 minut, to chwila dekoncentracji w wykonaniu obu drużyn. Wynikiem tego było aż sześć zdobytych bramek przez obie drużyny w tak krótkim czasie. Od tego momentu z przyjezdnych jakby uszło powietrze. Coraz rzadziej wracali do obrony, co wykorzystywali zawodnicy AZS UWM Szczypiorniaka Olsztyn, punktując przeciwników z kontry. Twarda gra w obronie oraz konsekwencja w ataku pozycyjnym przynosiły efekty w postaci kolejnych zdobywanych bramek. Kolejnymi efektownymi obronami popisywał się Łukasz Zakreta, który w całym spotkaniu obronił aż trzydzieści sześć rzutów przeciwników, w tym pięć rzutów karnych! Na pochwałę zasługuje także Adrian Wojciechowski, autor 11 bramek. Spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem gospodarzy 34:22.

Olsztynianie zagrali jedno z najlepszych spotkań w II lidze. Było to najwyższe zwycięstwo podopiecznych Karola Adamowicza, w ich dotychczasowych występach w II- ligowych rozgrywkach. Do zakończenia sezonu 2008/2009 pozostała jedna kolejka, w której to olsztynianie zagrają w Koszalinie z miejscową Gwardią. Mecz odbędzie się 9 maja.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Łazicki, obrotowy AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn:
- Mecz nie był taki łatwy, jakby mógłby wskazywać na to wynik. Ułożył się on jednak niemal od początku do końca po naszej myśli. Udało się uniknąć przestoju, który zdarzał nam się w ostatnich spotkaniach przegranych na własne życzenie. Bardzo dobre zawody zagrał nasz bramkarz, Łukasz Zakreta. Swoje zagrała obrona, a w ataku graliśmy rozsądnie i szanowaliśmy piłkę, dzięki czemu nie daliśmy przeciwnikom okazji do kontrataków. Cieszy zwycięstwo, które przybliżyło nas do utrzymania siódmej pozycji w ligowej tabeli.

Sebastian Witczak, kierownik AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn:
- Chłopcy podeszli do meczu bardzo skoncentrowani. Chcieli pokazać, że nie są gorsi od drużyny Sambora oraz że przegrana z nimi w poprzedniej rundzie była wypadkiem przy pracy. Nie powtórzyliśmy błędów z poprzednich spotkań. Zagraliśmy zdecydowanie w obronie czego dowodem są liczne bloki, przechwyty. Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz, Łukasz Zakreta, który dwoił się i troił w bramce, by wspomóc swoją drużynę. Pokazaliśmy charakter, wolę walki i konsekwencje w swojej grze. Najlepszym dowodem tego jest najwyższe zwycięstwo naszej drużyny na drugoligowych parkietach.

AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn - ZEC Sambor Tczew 34:22(15:9)

AZS UWM: Zakreta (36/54 obronione w tym 5/7 karnych, 66% skuteczności), Uściński (2/6 33%)- Pstrągowski 1 (Upomnienie, 2min), Terlecki 4, Wojciechowski 11 (2min), Kwiecień 6 (3x2min, czerwona kartka z gradacji), Dzieniszewski 1 (U), Rozporski 5 (U), Barczak 2, Wierzbicki 4 (3x2min, czerwona kartka z gradacji), Siciarz (2min), Łazicki.

ZEC Sambor Tczew: Korda, Kądziela- Komorowski (dyskwalifikacja w 53 minucie za przepychankę), Kaczyński 1 (U, 2x2min), Lesiński 6 (U, 2min), Jastrzębski, Ormianin 6, Bujnowski 2, Kościelny 2 (dyskwalifikacja za faul na Dzieniszewskim), Czarnecki 1, Ciara 2, Ortmann 2 (U, 2min), Konieczny (2min).