Legia walczyła, ale nie dała rady

2023-12-01 11:24:02(ost. akt: 2023-12-01 11:28:10)
Patryk Kun (Legia) i Matty Cash (Aston Villa)

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

PIŁKA NOŻNA\\\ Legia Warszawa przegrała wyjazdowy mecz z Aston Villą 1:2, Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego uległo 1:6 duńskiemu Nordsjaelland, a Łudogorec Razgrad Jakuba Piotrowskiego wygrał 2:1 ze Spartakiem Trnava w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji.
Już w czwartej minucie Moussa Diaby dał Aston Villi prowadzenie. Kwadrans później efektownym strzałem wyrównał Ernest Muci, który w tych rozgrywkach zdobył łącznie trzy bramki przeciwko "The Villains". W drugiej połowie Douglas Luiz podał z rzutu wolnego do Alexa Moreno, który uderzył bez przyjęcia i strzelił gola na 2:1.

We wcześniejszym meczu grupy E piłkarze AZ Alkmaar na własnym stadionie pokonali 1:0 Zrinjskiego Mostar. Jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Vangelis Pavlidis. Holendrzy zrewanżowali się za wrześniową porażkę w Bośni i Hercegowinie (3:4).

Aston Villa wygrała czwarty z rzędu mecz grupowy i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. 14 grudnia Legia podejmie AZ Alkmaar w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji. Remis lub zwycięstwo zapewnią wicemistrzom Polski wyjście z grupy.

Nordsjaelland na własnym stadionie rozbiło Fenerbahce 6:1, a bohaterem meczu był strzelec trzech goli Benjamin Nygren. W pierwszej połowie Michy Batshuayi zdobył bramkę po asyście Szymańskiego, ale wicemistrzów Turcji nie było stać na więcej.

W innym meczu grupy H Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe Spartak Trnawa 2:1. W doliczonym czasie drugiej połowy decydującą bramkę zdobył argentyński napastnik Matias Tissera. Piotrowski rozegrał pełne spotkanie. Przed ostatnią kolejką szansę na awans mają Nordsjaelland (10 pkt), Łudogorec (9 pkt) i Fenerbahce (9 pkt).