Gorzki smak rekordów

2023-12-01 10:00:00(ost. akt: 2023-12-01 10:59:53)
Kamil Grabara (Kopenhaga)

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ W meczu Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven (2:3) piłkarz Sevilli Sergio Ramos pobił kilka rekordów, ale ten historyczny wieczór miał dla niego gorzki smak, bo po raz pierwszy od 19 sezonów nie będzie się cieszył z wyjścia z grupy.
37-letni zawodnik, który w barwach Realu Madryt cztery razy triumfował w Champions League, w 24. minucie spotkania z PSV dał swojemu zespołowi prowadzenie, zdobywając gola numer 10 000 w zasadniczej części rywalizacji o Puchar Europy.
Było to jednocześnie 16. trafienie tego piłkarza, który wraz ze swoim rodakiem Gerardem Pique i Brazylijczykiem Roberto Carlosem jest najskuteczniejszy wśród obrońców.
Poza tym w wieku 37 lat i 244 dni został najstarszym Hiszpanem, który wpisał się na listę strzelców w LM.
Sevilla prowadziła już 2:0, ale wszystko zmieniło się po czerwonej kartce dla Argentyńczyka Lucasa Ocamposa, który w 66. minucie opuścił boisko. Goście zdobyli trzy gole, wygrali i pozbawili zespół ze stolicy Andaluzji szans awansu do 1/8 finału. To oznacza, że rozgrywający 19. sezon w LM były zawodnik "Królewskich" i Paris Saint-Germain po raz pierwszy nie wystąpi w drugiej rundzie.
W środowych meczach LM zagrał pięciu Polaków: Piotr Zieliński (pomocnik Napoli) - do 65. minuty, Jakub Kiwior (obrońca Arsenalu) - od 46. minuty, Przemysław Frankowski (pomocnik Lens) - cały mecz, Kamil Grabara (bramkarz FC Kopenhaga) - cały mecz, Kamil Piątkowski (obrońca Salzburga) - cały mecz.
* Wyniki, grupa A: Galatasaray Stambuł - Manchester United 3:3 (1:2), Bayern Monachium - FC Kopenhaga 0:0; grupa B: Sevilla - PSV Eindhoven 2:3 (1:0), Arsenal Londyn - RC Lens 6:0 (5:0); grupa C: Real Madryt - FC Napoli 4:2 (2:1), Braga - Union Berlin 1:1 (0:1); grupa D: Benfica Lizbona - Inter Mediolan 3:3 (3:0), Real Sociedad San Sebastian - FC Salzburg 0:0.