Lubawa wygrała na Majorce!

2023-11-29 18:24:24(ost. akt: 2023-11-29 18:43:23)
Tomasz Piątkowski z Constractu przekazał burmistrzowi Palmy zestaw klubowych gadżetów, w tym przepiękny portal ostrołukowy - symbol Lubawy - stworzony przez Drewniany Zakątek

Autor zdjęcia: facebook/Constract

FUTSAL\\\ W pierwszym meczu Elite Roundy Ligi Mistrzów Constract Lubawa w niesamowitych okolicznościach pokonał mistrza Ukrainy.
* Constract Lubawa - FC Hit Kijów 6:5 (1:2)
Bramki dla Lubawy: Kaniewski 2, Pedrinho 2, Claudinho, Raszkowski

Przez 35 minut warunki gry dyktowali Ukraińcy, którzy umiejętnie przerywali akcje Constractu, jednocześnie wyprowadzając groźne kontry, cztery z nich kończąc zdobyciem bramki. Mistrzowie Polski byli bezradni, mieli problemy z przekroczeniem linii środkowej, swej szansy szukali w dalekich podaniach, które jednak zazwyczaj padały łupem ukraińskiego bramkarza.
Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Kijowa, ale tuż po przerwie Hit zdobył trzeciego gola, a po kilku kolejnych minutach rywale prowadzili 4:1.
W końcówce trener Dawid Grubalski musiał wszystko postawić na jedną kartę - podczas wyprowadzania akcji ofensywnych mistrzowie Polski wycofywali bramkarza, by w ten sposób osiągnąć przewagę pod ukraińską bramką.
Taktyka ta błyskawicznie zaczęła przynosić efekty - każda akcja polskiego zespołu stwarzała olbrzymie zagrożenie. Constract najpierw błyskawicznie doprowadził do remisu, po czym zdobył kolejnego gola! 5:4! Coś niesamowitego! Rywale jednak nie zamierzali złożyć broni i niespełna 70 sekund przed końcem doprowadzili do remisu.
Ich radość była bardzo krótka, bo w kolejnej akcji lubawianie zdobyli zwycięskiego gola.
W końcówce Hit wycofał bramkarza, co mogło się skończyć stratą siódmej bramki, bo 2,4 sekundy przed końcem iławianie strzałem przez całe boisko trafili w słupek.
W czwartek Constact zagra z miejscową Palmą - ten mecz prawdopodobnie zadecyduje o tym, który z tych dwóch zespołów awansuje do Finał Four Ligi Mistrzów (z każdej z czterech grup awansuje tylko zwycięzca).
O godz. 19 rozpocznie się mecz Olmissum - Palma.