Godzina z prysznicem

2023-11-19 13:08:33(ost. akt: 2023-11-19 13:10:03)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Siatkarzom Indykpolu AZS nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera na wyjeździe gładko ulegli Asseco Resovii Rzeszów 0:3.
* Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)
INDYKPOL AZS: Tuaniga (1), Alan (11), Karlitzek (4), Jakubiszak (6), Sapiński (6), Szymandera (7), Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Armia (7) i Szerszeń
MVP: Jakub Kochanowski (Resovia)

Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania obie drużyny w ligowej tabeli dzieliły tylko dwa punkty. Niestety, na boisku okazało się, że tak naprawdę różnica była zdecydowanie większa. Olsztynianie ani razu nie przekroczyli granicy 20 punktów, więc mecz zakończył się bardzo szybko - kiedyś o takich zwycięstwach mówiono „godzina z prysznicem”, bo rzeczywiście rzeszowianie na ogranie Indykpolu AZS i pomeczowy prysznic poświęcili niewiele więcej czasu.
Zdecydowanie ciekawiej było w Częstochowie i Gdańsku, bo beniaminek niespodziewanie w czterech setach pokonał Skrę, a Trefl, który niedawno był liderem, w swojej hali w mecz z Warszawą nie ugrał nawet jednego seta.
* Inne wyniki 7. kolejki: Norwid Częstochowa - Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 27:25, 25:23, 25:19), Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa 0:3 (24:26, 23:25, 19:25), niedziela: Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice - Stal Nysa - Barkom Lwów - Jastrzębski Węgiel; poniedziałek: Cuprum Lubin - Warta Zawiercie (g. 17.30 Polsat Sport), LUK Lublin - Ślepsk Suwałki (20.30 Polsat Sport).