Kolejna porażka olsztynianek

2023-11-06 13:00:00(ost. akt: 2023-11-06 11:09:37)

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomilanki Olsztyn rozegrały w niedzielne popołudnie ligowe spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego przegrały siódmy raz w Ekstralidze i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.
* Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
0:1 - Olejniczak (7), 1:1 - Fran (11), 1:2 - Witkowska (55)
STOMILANKI: Milner - Libera, Skrzypińska, Silny, Kędzia (88 Taranowska), Korzec (61 Vidal, 88 Kamala), Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Contreras (61 Drąg), Fran

Zawodniczki Rekordu bardzo szybko objęły prowadzenie - co prawda pierwszy strzał obroniła Maleah Milner, jednak wobec dobitki Klaudii Olejniczak była już bezradna.
Olsztynianki bardzo szybko odpowiedziały, bo cztery minuty później Fran na raty pokonała bramkę Rekordu.
Niestety, dziesięć minut po przerwie rywalki zadały decydujący cios.
- W pierwszej połowie dobrze funkcjonowaliśmy i chcieliśmy to kontynuować po przerwie - mówi trener Dariusz Maleszewski. - Niestety, kuriozalny błąd indywidualny kosztował nas bardzo dużo. W efekcie w tabeli do Rekordu tracimy już sześć punktów.
Stomilanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli. - To nie jest nasze miejsce - nie ma wątpliwości Maleszewski. - Dobrze gramy w piłkę, tylko popełniamy błędy, dlatego nie zdobywamy punktów i rywale nam odjeżdżają.
* Inne wyniki 9. kolejki: Śląsk Wrocław - UKS SMS Łódź 2:0 (1:0), GKS Katowice - APLG Gdańsk 5:1 (3:0), Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 2:0 (1:0), Górnik Łęczna - Pogoń Tczew 1:2 (1:0), Pogoń Szczecin - Medyk Konin 5:0 (3:0).