Łotewskie sukcesy młodych olsztynian

2023-11-03 21:43:00(ost. akt: 2023-11-06 11:49:04)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

TENIS STOŁOWY\\\ W zorganizowanym na Łotwie turnieju Riga City Council’s Youth Cup in Table Tennis wzięli udział Adam Stachowiak (12 lat) i Monika Pawłowska (11 lat), którymi opiekowała się trenerka Joanna Ryba.
Cała trójka reprezentowała AZS UWM Olsztyn oraz Polski Związek Tenisa Stołowego.
Monika Pawłowska w kategorii U11 bez straty zajęła pierwsze miejsce w turnieju grupowym, po czym - również bez straty seta - przeszła ćwierćfinał i półfinał. W finale zmierzyła się z reprezentantką Wielkiej Brytanii, którą pokonała - a jakże - do zera!
Równie znakomicie spisał się Adam Stachowiak, który także wygrywał do zera, a w finale pokonał 3:0 reprezentanta Azerbejdżanu.
W turnieju wzięli udział zawodnicy m.in. z Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Azerbejdżanu, Mołdawii, Ukrainy i Islandii.
Młodzi olsztynianie zagrali również w kategorii U16 - Adam uzyskał lepszy rezultat, zajmując 8. miejsce.