Wygrane Jezioraka i Jedynki

2023-10-25 10:22:24(ost. akt: 2023-10-25 10:29:03)
W Morągu zwycięską bramkę zdobył Wojciech Golks

Autor zdjęcia: facebook/Jedynka/Julka Grunwald Photography

PIŁKA RĘCZNA\\\ W I lidze kibice w Iławie i Morągu obejrzeli dwa zacięte mecze zakończone minimalnymi zwycięstwami Jezioraka i Jedynki!
* Aqua-Instal Jeziorak Iława - E.LINK Gwardia Koszalin 22:21 (10:10)
Bramki dla Jezioraka: Maliński 2, Klinger 1, Krieger 3, Svanberg 1, Kondracki 3, Karol Cichocki 8, Kacper Cichocki 4
Do Iławy przejechała niepokonany lider, jednak gospodarze podjęli walkę, no i do przerwy był remis 10:10. Po zmianie stron Gwardia nie mogła osiągnąć przewagi, w efekcie minutę przed końcem był remis 21:21, ale w ostatniej akcji meczu bramkę na wagę zwycięstwa zdobył da Jezioraka Aleksander Kondracki! Było to czwarte zwycięstwo iławian w czwarty meczu.

* Jedynka KODO Morąg - Tytani Wejherowo 29:28 (15:15)
Bramki dla Kodo Jedynki: Liszewski 1, Latarski 2, Ośko 1, Idzikowski 1, Kozłowski 4, Golks 12, Sowiński 4, Rogala 1, Daćko 1, Jasowicz 1, Dzieniszewski 1
Pierwsze 10 minut należało do gości, którzy wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. Po raz pierwszy zespół z Morąga wygrywał w 13. min, po kolejnych 10 minutach prowadził nawet 13:10, jednak przed przerwą rywale zdołali odrobić straty (15:15).
Po zmianie stron przez moment Tytani znowu wygrywali, ale gospodarze - niesieni dopingiem swoich kibiców - odskoczyli na sześć trafień. Wydawało się, że sprawa zwycięstwa została rozstrzygnięta, jednak wtedy coś się w Jedynce zacięło. Efekt był taki, że goście znowu doprowadzili do remisu (28:28). Trzy punkty ostatecznie zostały jednak w Morągu, bo tuż przed końcem Wojciech Golks wykorzystał rzut karny, po którym kibiców ogarnęła prawdziwa euforia.
* Inne wyniki 6. kolejki: SMS ZPRP I Kwidzyn - Sparta Oborniki 31:26 (15:14), Sambor Latocha Agropom Tczew - Bodega Grudziądz 26:27 (12:13), AZS UKW Bydgoszcz - USAR Kwidzyn 28:23 (17:12); mecz Warmia Energa Olsztyn - Szczypiorniak Olsztyn został przełożony na 4 listopada.

* mecz mniej ** 2 mecze mniej

* 4. kolejka II ligi: Silvant Elbląg - Czarni Olecko 40:22 (23:12), SMS ZPRP III Kwidzyn - BSMS Bartoszyce 27:25 (9:10), Wybrzeże I Gdańsk - Handball Czersk 40:26 (21:13). KO, EM