Od 3:2 do 3:4 w Bytomiu

2023-10-02 21:48:22(ost. akt: 2023-10-02 22:02:24)
Radość piłkarzy z Bytomia

Autor zdjęcia: Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu po słabej grze w defensywie przegrali w Bytomiu z Polonią. W 77. minucie olsztynianie prowadzili 3:2, ale ostatecznie przegrali 3:4.
* Polonia Bytom - Stomil Olsztyn 4:3 (1:1)
1:0 - Gajda (23), 1:1 - Laskowski (45), 2:1 - Wolny (46), 2:2, 2:3 - Karlikowski (49, 77), 3:3 - Ropski (82), 4:3 - Andrzejczak (85); czerwona kartka: Kośmicki (83, Stomil, za drugą żółtą)
STOMIL: Jakubowski - Wójcik, Waleńcik (90 Shinonaga), Kośmicki, Kubáň, Karlikowski - Drabiszczak (67 Tuleja), Bezpalec, Laskowski (67 Szramowski), Krawczun (82 Stromecki) - Kurbiel (67 Bała).

Janusz Bucholc, podobnie jak w wygranym 1:0 meczu z Sandecją, nie bał się zaskakujących decyzji. Pierwszy raz w podstawowym składzie pierwszej drużyny wybiegł Mateusz Drabiszczak. Olsztyński trener nie mógł skorzystać z trójki zawodników - przez nadmiar żółtych kartek w Olsztynie zostali: Karol Żwir, Filip Szabaciuk oraz Hubert Sadowski.

Gdy w 77. minucie Stomil wyszedł na prowadzenie 3:2 po strzele Karlikowskiego z 16 m prosto w okienko, wydawało się, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki/nogi.
Nic z tego, bo pięć minut później Polonia wyrównała, a po chwili z boiska wyleciał Kośmicki. Gospodarze poszli za ciosem i po zaledwie dwóch minutach zdobyli zwycięskiego gola.
Cóż, prawda jest bolesna i smutna - olsztyński zespół o awansie już teraz może zapomnieć, tym bardziej że strefa spadkowa tuż-tuż...
W niedzielę Stomil podejmie Olimpię Elbląg.