Nieudany wyjazd do Szczecina

2023-10-02 14:00:00(ost. akt: 2023-10-02 12:18:27)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Jak na razie kobieca Ekstraliga to dla olsztyńskiego beniaminka zdecydowanie za wysokie progi - tym razem Stomilanki wysoko przegrały w Szczecinie.
* Pogoń Szczecin – Stomilanki Olsztyn 4:0 (0:0)
1:0 - Brodzik (60), 2:0 - Litwiniec (68), 3:0, 4:0 - Oleszkiewicz (69, 77)
STOMILANKI: Milner – Libera, Skrzypińska, Silny (82 Taranowska), Kędzia, Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Contreras, Fran (82 Kamala), Vidal

Rozgrywki Ekstraligi nie rozpieszczają zawodniczek z Olsztyna. Trener Dariusz Maleszewskie kilka dobrych lat bił się o awans, ale teraz jego zespół przegrywa mecz za meczem i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Oczywiście jest to dopiero początek debiutanckiego sezonu, więc wszyscy kibice tego klubu liczą, że zespół w końcu zacznie wygrywać i wydostanie się ze strefy spadkowej.
W sobotę olsztynianki zagrały w Szczecinie z miejscową Pogonią. Do przerwy było nieźle, bo utrzymał się bezbramkowy remis. Podopieczne trenera Maleszewskiego wyglądały przyzwoicie i nie odstawały od rywalek, niestety, po przerwie zabrakło im sił i wszystko się posypało.
Wynik „otworzyła” w 60. min Martyna Brodzik, która z 16 m płaskim uderzeniem trafiła do siatki. Osiem minut później Marianna Litwiniec najwyżej wyskoczyła do dośrodkowania z rzutu rożnego Emilii Zdunek i podwyższyła prowadzenie Pogoni. Kolejne dwa gole dla zespołu ze Szczecina strzeliła Natalia Oleszkiewicz.
Efekt jest taki, że po sześciu kolejkach Stomilanki mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt. W czwartek podopieczne Dariusza Maleszewskiego zagrają na własnym obiekcie z Medykiem Konin. Początek meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a o godzinie 16.
* Inne wyniki 6. kolejki: UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 4:0 (4:0), Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 2:0 (1:0), APLG Gdańsk - AZS UJ Kraków 0:1 (0:1), Rekord Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0), Pogoń Tczew - GKS Katowice 3:4 (1:3).