Zwycięstwo Stomilu

2023-09-24 11:00:00(ost. akt: 2023-09-24 11:13:00)
Radość w szatni Stomilu

PIŁKA NOŻNA\\\ W 10. kolejce II ligi dwa czołowe do tej pory zespoły (rezerwy Zagłębia i Radunia) poniosły zaskakujące porażki, natomiast Stomil w Olsztynie wymęczył zwycięstwo nad ostatnią drużyną tabeli. Nowym liderem został KKS Kalisz.
* Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

Trener Janusz Bucholc chciał wstrząsnąć zespołem po dwóch porażkach z rzędu (1:2 z Hutnikiem Kraków i 0:3 z KKS 1925 Kalisz). Świadczy o tym protokół meczowy, bowiem w wyjściowej jedenastce od pierwszej minuty znaleźli się m.in. Filip Laskowski i Michał Karlikowski. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast kapitan Karol Żwir oraz podstawowi obrońcy Hubert Sadowski i Bartosz Waleńcik. Do składu nie załapał się także Marcin Stromecki, a Bartosz Florek został odesłany na trzy tygodnie do IV-ligowych rezerw.

Po przerwie Bucholc desygnował do gry Żwira, a boisko opuścił Yūdai Shinonaga. Pięć minut później na trybunach zrobiło się radośnie, bowiem po zamieszaniu w polu karnym pięknym uderzeniem popisał się Wójcik. 1:0 dla Stomilu!

Niestety, w 64. min sytuacja olsztynian mocno się skomplikowała, bo z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Tomasz Bała. Siły wyrównały się 21 minut później, gdy za faul przed polem karnym czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Sandecji Paweł Sokół. Poza tym z ławki rezerwowych na trybuny został odesłany Grzegorz Lech, asystent Bucholca.
Olsztynianie utrzymali jednobramkowe prowadzenie i po meczu mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

2 października o godz. 18.15 Stomil zagra na wyjeździe z Polonią Bytom.
* Inne wyniki 10. kolejki: Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca 5:1 (2:0), Zagłębie II Lubin - Skra Częstochowa 0:2 (0:1), Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg 3:3 (0:2), Wisła Puławy - Lech II Poznań 2:2 (2:1), KKS 1925 Kalisz - Hutnik Kraków 3:0 (3:0), Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom g. 15; ŁKS II Łódź - Olimpia Elbląg g. 17.45; poniedziałek: GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz (g. 20:15).