Pierwszoligowcy zaczęli sezon

2023-09-19 11:00:00(ost. akt: 2023-09-19 10:48:23)
Marcin Malewski (Warmia Energa Olsztyn)

PIŁKA RĘCZNA\\\ Na inaugurację pierwszoligowego sezonu w derbach województwa Jedynka KODO Morąg w swojej hali nie miała najmniejszych problemu z pokonaniem Szczypiorniaka, natomiast w Biskupcu Warmia Energa Olsztyn ograła rywali z Grudziądza.
* Warmia Energa Olsztyn - MKS Bodega Grudziądz 27:25 (16:13)
Najwięcej bramek dla Warmii: Safiejko 7, Malewski 6, Kryński 4, Adamczyk 4
W mecz lepiej weszli goście (1:0, 2:1, 3:2, 4:3), ale po dwóch trafieniach doświadczonego Malewskiego Warmia objęła prowadzenie 6:5 i... nie oddała go już do końca, chociaż rywale często zbliżali się na jedną bramkę (9:8, 13:12, 16:15, 19:18). Przełomowy moment miał miejsce między 40. i 46. minutą, kiedy to olsztynianie do siatki trafili pięć razy z rzędu (Safiejko 2, Malewski, Adamczyk, Zemełka). Tej straty rywale już nie byli w stanie odrobić.

* Jedynka KODO Morąg - Szczypiorniak Olsztyn 30:23 (17:9)
Najwięcej bramek, Jedynka: Jasowicz 5, Rogala 4, Golks 4, Kozłowski 4; Szczypiorniak: Jurewicz 6, Kaczmarek 4
Skazani na pożarcie goście dzielnie walczyli jedynie przez dziewięć minut (4:4), bo potem Jedynka zdobyła pięć bramek z rzędu (Kozłowski 2, Jasowicz 2 i Golks). W 22. min po rzucie Dzieniszewskiego przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu trafień (13:6) - ostatecznie do przerwy ekipa z Morąga zdobyła osiem bramek więcej.
W drugiej połowie gospodarze nadal dyktowali warunki (22:12, 24:14), więc jedyną niewiadomą były rozmiary ich zwycięstwa. Nic w tym dziwnego - przecież beniaminek z Morąga podczas ligowej przerwy znacznie się wzmocnił m.in. kosztem... i tak już słabego Szczypiorniaka.
* Inne wyniki 1. kolejki: E.LINK Gwardia Koszalin - USAR Kwidzyn 30:20 (15:9), Sparta Oborniki - PGE KPR Gryfino 30:33 (14:17), Tytani Wejherowo - AZS UKW Bydgoszcz 47:32 (18:15), SMS ZPRP I Kwidzyn - Sambor Latocha Agropom Tczew 33:32 (14:18); pauzował Jeziorak Iława.