Wojewódzkie granie o ważny puchar

2023-08-18 10:00:00(ost. akt: 2023-08-17 22:58:11)
Granica Zagaje – Huragan Morąg 0:6

PIŁKA NOŻNA\\\ W Wojewódzkim Pucharze Polski GKS Wikielec ograł Jezioraka, jednak zespół z Iławy sprawił trzecioligowcowi nieco problemów. Od zwycięstwa udział w nowej edycji WPP rozpoczęła także broniąca trofeum elbląska Concordia.
Gol Huberta Szramki dla Jezioraka tuż po rozpoczęciu meczu z GKS Wikielec mógł wlać w serca iławskich kibiców nadzieję na wyeliminowanie sąsiada zza miedzy, a jednocześnie w zespole gości oznaczał potrzebę wdrożenia planu B. GKS zdołał szybko odpowiedzieć trafieniem Sebastiana Szypulskiego, lecz przed przerwą Michał Kwiatkowski ponownie dał prowadzenie gospodarzom. Podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego przejęli kontrolę nad meczem dopiero po godzinie, gdy po golach Michała Jankowskiego i Oskara Kordykiewicza objęli prowadzenie 3:2. Ostatecznie takim wynikiem zakończyło się najciekawsze spotkanie pierwszej rundy Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

– Zagraliśmy w nieco eksperymentalnym ustawieniu, bo pojawili się rezerwowi, a kilku zawodników testowałem na nowych pozycjach. Mimo tych zmian oczekiwałem większej jakości w swoim zespole – przyznaje trener Damian Jarzembowski.

– To był mecz, który dał odpowiedź na kilka pytań, dotyczących naszej kadry, choć zdaję sobie sprawę, że zaprezentowaliśmy się słabiej jako cały zespół. W najbliższym ligowym starciu z Pilicą Białobrzegi na pewno zagramy w podstawowym zestawieniu i będziemy walczyli o bardzo ważne punkty - wyjaśnia trener Wikielca.
Do rywalizacji w WPP dołączyła także broniąca trofeum Concordia Elbląg. W rundzie wstępnej „Słoniki” miały wolny los, a w środowe popołudnie zagrały z Polonią Pasłęk, w której nie brakuje starych znajomych. Trenerem pasłęckiej drużyny jest przecież Krzysztof Machiński, były szkoleniowiec Concordii, a spośród piłkarzy grających wcześniej w pomarańczowych barwach wymienić można choćby Tomasza Szawarę, który pod koniec czerwca wznosił puchar wywalczony w poprzedniej edycji WPP.
Trener Łukasz Nadolny posłał na boisko od pierwszych minut kilku zawodników grających mniej w tym sezonie, bo ma w perspektywie ważny ligowy wyjazd do Bełchatowa. Jego zespół przejął inicjatywę, ale miał problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy Polonii. Wynik w 28. minucie otworzył samobójczym trafieniem Grzegorz Wiczyński, a w drugiej połowie rezultat ustalił Joao Augusto.
Bez problemu do kolejnej rundy awansowały czołowe zespoły IV ligi, które mierzyły się niżej notowanymi rywalami. Polonia Lidzbark Warmiński, Mrągowia Mrągowo czy Mamry Giżycko udowodniły swoją wyższość kilkoma zdobytymi golami i czystym kontem po stronie strat. Bardziej wyrównane było starcie Mazura Ełk z Romintą Gołdap. Beniaminek czwartoligowych zmagań wygrał 1:0, a strzelcem zwycięskiej bramki był w 70. min Maciej Kisiel.
Po rzutach karnych grę w kolejnej rundzie zapewniły sobie Agat Jegłownik i Strefa Aut. A-klasowy Agat wyeliminował grającą w okręgówce Zatokę Braniewo! Po dwóch godzinach gry był remis 4:4, a w serii jedenastek gospodarze triumfowali 8:7. Z kolei drużyna Przemysława Płoszczuka awansowała kosztem LKS Różnowo, wygrywając w rzutach karnych 4:3.
Królem polowania został Jakub Szczęsny, który w meczu Wałszy Pieniężno z Tęczą Miłomłyn zdobył pięć goli w niespełna kwadrans. Gospodarze już do przerwy prowadzili 8:0, a ostatecznie triumfowali 9:2. Jedna bramka mniej padła w starciu Pisa II Barczewo – Warmia Wrzesina, w którym goście zwyciężyli 8:2.
Trzecią serię pucharowych spotkań zaplanowano na początku września. Losowanie odbędzie się 22 sierpnia.
ŁUKASZ SZYMAŃSKI

Wyniki 1. rundy
Śniardwy Orzysz – Orlęta Reszel 6:3 po dogrywce, GKS Stawiguda – Olimpia Olsztynek 1:2, Orzeł Czerwonka – Vęgoria Węgorzewo 4:0, Reduta Bisztynek – Wilczek Wilkowo 1:4, Szeląg Kormoran Zwierzewo – Polonia Lidzbark Warmiński 0:4, Ossa Biskupiec – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1, Wel Lidzbark – Iskra Narzym 0:1, Żagiel Piecki – Mrągowia Mrągowo 0:4, Łyna II Sępopol – Rona 03 Ełk 0:5, Victoria Bartoszyce – Mamry Giżycko 0:4, Mazur Ełk – Rominta Gołdap 1:0, Granica Zagaje – Huragan Morąg 0:6, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Cresovia Górowo Iławecki 2:0, Wałsza Pieniężno – Tęcza Miłomłyn 9:2, Polonia Pasłęk – Concordia Elbląg 0:2, Dąb Kadyny – Olimpia II Elbląg 1:2, Agat Jegłownik – Zatoka Braniewo 4:4 karne 8:7, Perkun Orżyny – Pisa Barczewo 2:4, Błękitni Stary Olsztyn – Warmia Olsztyn 0:1, Stomil II Olsztyn – Tęcza Biskupiec 0:2, Strefa Autu Olsztyn – LKS Różnowo 3:3 karne 4:3, Pisa II Barczewo – Warmia Wrzesina 2:8, GLKS Jonkowo – DKS Dobre Miasto 0:5, Ewingi Zalewo – Colet Kozłowo 2:0, Olimpia Kisielice – Constract Lubawa 0:5, Jeziorak Iława – GKS Wikielec 2:3, Avista Łążyn – Czarni Rudzienice 3:5 po dogrywce, Start Nidzica – Motor Lubawa 2:0
Wolny los: Znicz Biała Piska, Sokół Ostróda, Stomil III Olsztyn, MKS Działdowo