Dwie porażki w trzech meczach

2023-08-11 12:00:00(ost. akt: 2023-08-11 11:26:59)

PIŁKA NOŻNA\\\ Pucharowa przygoda Stomilu skończyła się tak naprawdę zanim się zaczęła (1:2 w Olsztynie z Radunią w rundzie wstępnej), więc teraz ekipa ze stolicy regionu może się skupić na lidze - w niedzielę gra w Puławach z Wisłą (g. 17).
Nie tak miał wyglądać początek sezonu w wykonaniu olsztyńskiego zespołu, który - zgodnie z zapowiedziami - ma walczyć o awans. Tymczasem z trzech rozegranych meczów w Olsztynie aż dwa zakończyły się porażką Stomilu - na inaugurację II ligi trzy punkty niespodziewanie wywiozły rezerwy Zagłębia, a w środę w rundzie wstępnej Pucharu Polski lepsza okazała się Radunia. Trener Patryk Czubak to spotkanie potraktował jako poligon doświadczalny dla młodych zawodników i tych, którzy w ostatnim czasie grali mniej. Dlatego na boisku mieliśmy aż siedmiu młodzieżowców, w tym 16-letniego bramkarza Łukasza Jakubowskiego. Dopiero po przerwie szkoleniowiec zaczął wpuszczać zawodników, którzy w klubowej hierarchii są wyżej, ale - paradoksalnie - lepszy wynik osiągnęła mniej doświadczona ekipa w pierwszej połowie.