Znowu bez wygranej w Olsztynie

2023-08-06 08:43:40(ost. akt: 2023-08-06 08:45:10)

PIŁKA NOŻNA\\\ W 3. kolejce II ligi Stomil Olsztyn na swoim stadionie jedynie bezbramkowo zremisował z Pogonią Siedlce.
Kibice Stomilu Olsztyn liczyli na drugą z rzędu wygraną w nowym sezonie II ligi. Niestety podopieczni Patryka Czubaka zremisowali bezbramkowo przed własną publicznością z Pogonią Siedlce.

* Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 0:0
STOMIL: Garstkiewicz - Szabaciuk (79 Wójcik), Kośmicki, Sadowski, Kubań, Karlikowski - Żwir, Szramowski (79 Stromecki), Bezpalec (63 Laskowski), Krawczun (70 Florek) - Kurbiel (62 Bała)

W porównaniu z meczem z GKS Jastrzębie trener Patryk Czubak dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty zagrali Łukasz Szramowski oraz Igor Kośmicki, natomiast na ławce rezerwowych usiedli Filip Wójcik i Marcin Stromecki. Poza tym z powodu kontuzji nie mógł zagrać Bartosz Waleńcik.
Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji 1769 kibicom, bo żadna z drużyn nie stworzyła stuprocentowej sytuacji.

Tuż po przerwie gospodarze mieli dwie akcje, ale w uderzeniach piłkarzy Stomilu brakowało precyzji, żeby pokonać bramkarza gości Jakuba Kowynia. Kolejne minuty nie przynosiło żadnej sytuacji, po której Stomil mógłby strzelić gola. Trybuny coraz bardziej się denerwowały albo nieporadnością graczy Dumy Warmii, albo decyzjami arbitra Filipa Kaliszewskiego.
Patryk Czubak szukał rozwiązań poprzez wprowadzanie na boisko nowych piłkarzy, kolejno weszli: Tomasz Bała, Filip Laskowski oraz Bartosz Florek.
W 77. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Pogoń miała rzut wolny z okolicy 25. metra, ale fenomenalną paradą popisał się Miłosz Garstkiewicz.

Na ostatnie 10 minut meczu na boisku pojawili się jeszcze Filip Wójcik oraz Marcin Stromecki. Na nic to się jednak zdało, bo Stomil nie miał pomysłu na zdobycie zwycięskiej bramki.
W sobotę Lukáš Kubáň przeszedł do historii Stomilu - Czech zagrał po raz 87. w barwach olsztyńskiego klubu i tym samym został liderem klasyfikacji występów w barwach olsztyńskiego klubu uwzględniając obcokrajowców. Wyprzedził Białorusina Andrieja Siniczyna, który grał w Stomilu przede wszystkim w czasach Ekstraklasy.
W środę o godz. 17 w Olsztynie w rundzie wstępnej Pucharu Polski Stomil podejmie Radunię Stężyca.

* Inne wyniki 3. kolejki: Olimpia Elbląg - Olimpia Grudziądz 1:0 (Famulak 29), ŁKS II Łódź - Chojniczanka Chojnice 3:2 (Glapka 17, Koprowski 80, Zając 90 - Golak 47, Banach 51), KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie 3:1 (Gordillo 26, Cierpka 61 k, Wysokiński 77 - Gołuch 40), Lech II Poznań - Kotwica Kołobrzeg 1:5 (Pawłowski 41 - Murawski 2, Madembo 4, Kozłowski 29, 45, Nowak 83), Skra Częstochowa - Polonia Bytom 1:0 (Kubik 83), mecze niedzielne: Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin (17), Radunia Stężyca - Sandecja Nowy Sącz (17), Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola (19:30).