Za nami 31. Kotewicz Cup. Na iławskich kortach grało 106 tenisistek i tenisistów, nawet z... USA [zdjęcia, wideo]

2023-08-03 08:53:47(ost. akt: 2023-08-03 10:00:28)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

TENIS\\\ Iławskie korty przy ul. Sienkiewicza po raz kolejny były areną zmagań zawodniczek i zawodników biorących udział w turnieju amatorów Kotewicz Cup. Do rywalizacji przystąpiło 106 tenisistek i tenisistów z wielu miast Polski, ale także zza oceanu!

Organizatorem corocznego turnieju jest Jarosław Kotewicz, wielka postać w historii iławskiego sportu. To znakomity niegdyś skoczek wzwyż, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w hali i na stadionie, uczestnik igrzysk olimpijskich w Atlancie.

Do 31. edycji rozgrywek amatorskich, w których dobrej zabawy, radości z gry, ale także sportowych ambicji i emocji nie brakuje, doszło w ostatni weekend (piątek-sobota, 28-29 lipca). Iławianin Jarosław Kotewicz od wielu lat mieszka i związany jest z Bydgoszczą, nie dziwi więc fakt, że z tego miasta było dużo zawodniczek i zawodników.

Nie brakowało także gospodarzy, choćby męskiego debla Ryszard Boodhram / Jan Rafalski - iławianie zajęli trzecie miejsce w turnieju deblowym mężczyzn. Z kolei Zbigniew Kotewicz, brat Jarosława, zajął 2. miejsce w rozgrywkach singlowych mężczyzn powyżej 50. roku życia.

W Kotewicz Cup 2023 zagrała także jedna zawodniczka, która jest z USA. To Polka Karolina Głowińska, która wraz z Krzysztofem Marciniakiem zajęła 2. lokatę w mikstach. W tej kategorii niegościnny postanowił być pomysłodawca i organizator rozgrywek - Jarosław Kotewicz wygrał grając w parze z Julią Karczewską.

Poniżej zdjęcia oraz wyniki turnieju, podajemy pierwsze trójki.