Słabo zaczęli, dobrze skończyli

2023-07-31 20:00:00(ost. akt: 2023-07-31 19:56:36)

PIŁKA NOŻNA\\\ Na zakończenie 2. kolejki II ligi Stomil na wyjeździe zagrał z GKS Jastrzębie. Olsztynianie zaczęli słabo, bo po 11 minutach przegrywali 0:1, jednak doprowadzili do remisu, a po przerwie trener Patryk Czubak trafił ze zmianami.
* GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)
1:0 - Ali (11), 1:1 - Kurbiel (20), 1:2 - Florek (75)
STOMIL: Garstkiewicz - Wójcik (46 Szramowski), Szabaciuk, Sadowski, Kubań, Karlikowski (62 Tuleja) - Żwir, Bezpalec, Stromecki (46 Kośmicki), Krawczun (71 Florek) - Kurbiel (71 Bała)

Gospodarze już po 120 sekundach mogli objąć prowadzenie, jednak groźne uderzenie głową z 7 m obronił Garstkiewicz. Niestety, 9 minut później olsztyński bramkarz już był bez szans, gdy Ali wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska. Zdobyty gol nakręcił jastrzębian, wydawało się, że zaraz podwyższą wynik, tymczasem w 20. min Stomil wyprowadził kontrę, którą po podaniu Karlikowskiego skutecznie wykończył Kurbiel. 1:1!
Niestety, był to jedynie wyjątek w słabej grze gości, którzy tuż przed przerwą mogli stracić drugą bramkę, całe szczęście po „bombie” Zycha piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.
W drugiej połowie w Stomilu pojawili się Kośmicki (ponownie wypożyczony z Korony Kielce) oraz debiutant Szramowski, lecz na boisku wciąż dominowali jastrzębianie.
W 72. min zeszli Kurbiel i Krawczun, a w ich miejsce pojawili się Bała i Florek. No i po zaledwie trzech minutach okazało się, że była to znakomita zmiana, bo kontrę Stomilu zakończyły podanie Bały i mocny oraz przede wszystkim skuteczny strzał Florka, po którym olsztynianie trochę niespodziewanie objęli prowadzenie.
I chociaż Jastrzębie ambitnie walczyło, to wynik już nie uległ zmianie.