Pięciu Polaków w drużynie marzeń

2023-07-23 23:04:41(ost. akt: 2023-07-23 23:10:48)
Paweł Zatorski - MVP turnieju finałowego

Autor zdjęcia: PAP/Adam Warżawa

SIATKÓWKA\\\ Najlepszą drużyną tegorocznej edycji Ligi Narodów okazali się Polacy, nic więc dziwnego, że kilku z nich odebrało indywidualne wyróżnienia. M.in. MVP turnieju finałowego został libero Paweł Zatorski.
W 2012 roku męska reprezentacja Polski triumfowała w Lidze Światowej, no i po 11 latach powtórzyła ten sukces, tyle że już w Lidze Narodów, która zastąpiła poprzednie rozgrywki. Co ciekawe w wielkim finale polscy siatkarze ponownie pokonali Stany Zjednoczone.

Tegoroczna edycja Ligi Narodów była historyczna także dla Japonii, która mogła cieszyć się z trzeciego miejsca na podium.
Po zakończeniu finału wybrana została drużyna marzeń, w której nie zabrakło przedstawicieli polskiej kadry. Poza tym MVP gdańskiego turnieju został libero polskiej kadry Paweł Zatorski.