Krótko o piłce

2023-07-24 10:00:00(ost. akt: 2023-07-23 22:32:40)
GKS Stawiguda - Błękitni Pasym 4:6

Autor zdjęcia: Wiesław Nosowicz

PIŁKA NOŻNA\\\ Podczas weekendu pojawiła się zaskakująca informacja o Fernando Santosie, który miał podobno zrezygnować z prowadzenia reprezentacji Polski.
„Selekcjoner przebywa aktualnie na urlopie. Tydzień temu był w Polsce na meczu Superpucharu Raków - Legia i nie było z jego strony żadnych sygnałów odnośnie zmiany jego planów zawodowych” - głosi komunikat PZPN. Media w niedzielę podały, że Fernando Santos zamierza podjąć pracę w saudyjskim Al-Shabab. Według nich 68-letni szkoleniowiec stracił zainteresowanie posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Utrzymują, że Portugalczyk już porozumiał się z czwartym zespołem poprzedniego sezonu Saudi Pro League, Al-Shabab. Warunki współpracy miały zostać ustalone, a więc do finalizacji operacji brakuje jedynie podpisu.
„My nic nie wiemy na ten temat” - przekazał PAP rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski, jednak w niedzielę wieczorem prezes PZPN Cezary Kulesza ogłosił, że informacja o odejściu Santosa jest zwykłą plotką.
Biało-czerwoni eliminacje Euro 2024 rozpoczęli w słabym stylu. Przegrali 1:3 z Czechami i 2:3 z Mołdawią. Na koncie maja tylko zwycięstwo 1:0 z Albanią.

* Towarzyski mecz Barcelony z Juventusem Turyn został odwołany. Kilku graczy z katalońskiej drużyny, których nazwisk nie podano, uskarżało się na wirusowe zapalenie żołądka i jelit.
Mecz miał zostać rozegrany w ramach Soccer Champions Tour, w którym najlepsze europejskie drużyny piłkarskie prezentują się w Stanach Zjednoczonych. Miał odbyć się na Levi's Stadium, gdzie na co dzień występują zawodnicy ligi futbolu amerykańskiego NFL San Francisco 49ers.

* III-ligowa Concordia wygrała kolejny sparing - trzy gole strzelił najlepszy piłkarz elbląskiego klubu Joao Augusto.

* Powiśle Dzierzgoń - Concordia Elbląg 1:3 (0:3)

0:1, 0:2, 0:3 - Augusto (2, 9, 30), 1:3 - Gajęcki (48)
CONCORDIA: Sasiak - Szpucha, Kaczorowski, Blaut, Bukacki, Szmydt, Nowicki, Kopka, Jońca, Jaczewski, Augusto oraz Biegajło, Szawara, Drewek, Kottlenga, Pytlewski, Bartosiński, Czachorowski, Doniecki

Trener elblążan Łukasz Nadolny miał do dyspozycji 19 zawodników, w tym sześciu testowanych. Wśród nich znaleźli się bramkarz Dominik Sasiak (Olimpia Grudziądz) oraz Oliwier Biegajło (Miedź II Legnica), Mikołaj Doniecki (SMS Łódź), Gracjan Szpucha (KP Starogard Gd), Mateusz Blaut (Sokół Ostróda) i Dominik Jaczewski (MKS Przasnysz).
Joao Augusto dwie pierwsze bramki strzelił zanim minęło 10. minut. Trzecią bramkę dorzucił w 32. minucie. Gospodarze też mieli swoje sytuacje, ale w elbląskiej bramce dobrze spisywał się testowany Sasiak, który dwukrotnie wyszedł obronną ręką po groźnych strzałach.
W drugiej połowie, po licznych roszadach w zespole elbląskim, gra się wyrównała, no i już w 48. min Powiśle zdobyło gola. Jednak Concordia mogła wynik podwyższyć, ale po uderzeniu Mateusza Szmydta piłka trafiła w słupek.
Ostatni mecz kontrolny Concordia rozegra w piątek w Starym Polu z IV-ligowym DKS Dobre Miasto

* Drugi przedstawiciel III lig z naszego województwa zagrał w weekend sparing z KP Starogard Gdański. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego przegrali 0:1. Co ciekawe mecz został przerwany przed 90. minutą, ponieważ w okolicach stadionu w Starogardzie uderzył piorun i sędzia dla bezpieczeństwa nakazał zawodnikom opuścić murawę.

* KP Starogard - GKS Wikielec 1:0 (0:0)
0:1 - Zieliński (62)
GKS: Wąsowski - Filipczyk, Kacperek, Sagan, Jankowski, Otręba, Licznerski, Rosoliński, Kordykiewicz, Sobociński, Klimek oraz Jajkowski, Jackowski, Krasovskiy, Wacławski, Dąbrowski, Kazimierowski, Sobotka

- To był typowy mecz do jednego błędu - ocenił trener Damian Jarzembowski. - Rywale skutecznie wykorzystali nasz błąd, a następnie umiejętnie się bronili. Zagraliśmy jedną z najsłabszych pierwszych połów w okresie przygotowawczym. Graliśmy zbyt mało konsekwentnie, skuteczność naszych podań była na bardzo niskim poziomie, nie byliśmy w stanie napędzać akcji ofensywnych. Oczekiwałbym, żeby nasze standardy gry i poczynania boiskowe były na nieco wyższych obrotach. W drugiej połowie poprawiliśmy organizację gry, mieliśmy nawet dwie fajne akcje, ale gola ostatecznie zdobyli rywale.

* Inne sparingi: Olimpia Olsztynek - Mławianka Mława 0:3, Cresovia Górowo Iławeckie - Polonia Lidzbark Warmiński 1:3, ŁKS Łomża - Znicz Biała Piska 4:0, Mrągowia Mrągowo - Warmia Grajewo 2:3, Grom Nowy Staw- Jeziorak Iława 9:1, Granica Kętrzyn - Perkun Orżyny 8:2, Mazur Ełk- Narew Ostrołęka 3:2, Orlęta Reszel - MKS Korsze 4:4, Polonia Pasłęk - Błękitni Orneta 1:3, MKS Jeziorany - Mławianka Mława 0:4, Start Nidzica - Warmia Olsztyn 9:1, Błękitni Pasym - Pisa Barczewo 0:5, GKS Stawiguda - Błękitni Pasym 4:6, Olimpia Olsztynek - MKS Jeziorany 3:0, Sokół Ostróda - DKS Dobre Miasto 1:4, Reduta Bisztynek - Victoria Bartoszyce 0:11.