Medale olsztyńskich pływaków

2023-04-27 09:25:51(ost. akt: 2023-04-27 09:33:50)
Bartosz Kapała

Autor zdjęcia: Iza Piszczorowicz

PŁYWANIE\\\ W Olsztynie trwają Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W zawodach startuje 614 zawodników z ponad 100 klubów. Pierwsze medale zdobyli już pływacy z Olsztyna!
Pierwszego dnia zawodów świetnie zaprezentował się Bartosz Kapała (Kormoran Olsztyn), który zdobył brązowy medal na dystansie 1500 m st. dowolnym, wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, Mistrzostwa Europy Juniorów Open Water.
Na najniższym stopniu podium stanęła również sztafeta Kormorana 4x200 m st. dowolnym (Bartosz Kapała, Piotr Woźniak, Michał Rżyski, Jacek Nowacki).
Poza tym w finale B na 50 m st. dowolnym piąta była Gabriela Wójtowicz (Swimland Olsztyn).
Zawody potrwają do soboty, a na starcie zobaczymy jeszcze Karolinę Piechowicz ze Swimlandu, która w zeszłym roku zdobyła trzy złote medale Mistrzostw Świata Juniorów.

Głównym organizatorem Mistrzostw jest Polski Związek Pływacki, a współorganizatorem Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Pływacki przy wsparciu Miasta Olsztyn i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.