2023-03-25 20:46:51(ost. akt: 2023-03-25 20:49:25)

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ W 18. kolejce grupy 1 okręgówki siłę lidera na własnej skórze poznała olsztyńska Warmia.
* Victoria Bartoszyce - Warmia Olsztyn 5:0 (1:0)
1:0 - Kurywczak (29), 2:0, 3:0 - Pawłowski (48, 54), 4:0 - Kurywczak, 5:0 - Gajkowski (78)

Lider odniósł pewne zwycięstwo, jednak wynik jest trochę mylący, bo co prawda olsztynianie byli słabsi, ale też powinni zdobyć nawet kilka bramek. To, że Victoria zachowała czyste konto, w dużej mierze jest zasługą jej młodego bramkarza Michała Seretnego, który wyszedł obronną ręką z kilku - wydawało się - beznadziejnych sytuacji. Na przykład w drugiej połowie najpierw po groźnym strzale zdołał sparować piłkę na poprzeczkę, po czym obronił dwie dobitki!
Dla odmiany bramkarz Warmii ewidentnie miał słabszy dzień, m.in. w 29. minucie po dośrodkowaniu Kurywczaka piłka wpadła mu "za kołnierz" i do siatki.
Trener Paweł Miłoszewski w rundzie wiosennej wiele sobie obiecuje po Kurywczaku i pozyskanym z Łyny Pawłowskim, no i obaj w meczu z Warmią zdobyli po dwa gole.
Bartoszyczanie pozostali na pierwszym miejscu w tabeli, odnosząc 14. zwycięstwo w sezonie (poza tym mają remis i trzy porażki). Po tabeli widać, że szczególnie mocną stroną zespołu trenera Miłoszewskiego jest obrona, o czym świadczy zaledwie 11 straconych bramek!

* Łyna Sępopol - Orlęta Reszel 1:2 (1:1)

* Vęgoria Węgorzewo - Rona 03 Ełk 1:0

* MKS Korsze - LKS Różnowo 6:1

* Mazur Ełk - Błękitni Pasym 2:0

* Żagiel Piecki - Wilczek Wilkowo 2:4

* Czarni Olecko - MKS Jeziorany 3:1

* Mazur Pisz - Śniardwy Orzysz (26 marca, 15)