2023-03-20 13:36:52(ost. akt: 2023-03-20 13:38:36)
Radość piłkarzy Górnika Zabrze (od lewej): Lukas Podolski, Erik Janza i Damian Rasak

Autor zdjęcia: PAP/Zbigniew Meissner

PIŁKA NOŻNA\\\ W 25. kolejce Ekstraklasy Raków po raz pierwszy w historii pokonał Cracovię, dzięki czemu utrzymał 9-punktową przewagę nad Legią.
Szczególnie ciekawie było w Zabrzu, gdzie po 45 minutach Górnik przegrywał 0:2 z Wisłą Płock, ale w drugiej połowie gospodarze zdobyli trzy gole i trzy cenne punkty. Dwa razy do siatki trafił Podolski, w tym jeden gol był z gatunku „stadiony świata”. „Łukasz nie potrafi zdobywać brzydkich bramek” - przyznał jeden z kibiców.
* Wyniki: Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (Rasak 57, Podolski 61, 87 - Szwoch 17, Kocyła 45), Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:2 (Gual 54, Pazdan 72 - Živec 1, Chodyna 75, w 54. min Jesús Imaz z Jagiellonii nie wykorzystał rzutu karnego), Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0, Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:2 (Josué 45 k, Rosołek 73), Raków Częstochowa - Cracovia 4:1 (Gutkovskis 38, Nowak 59, López 65, Cebula 84 k - Rakoczy 16), Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1 (Expósito 7 - Sappinen 10), Warta Poznań - Lechia Gdańsk 2:0 (Szmyt 26, Savić 81), Miedź Legnica - Piast Gliwice 0:1 (Felix 23), Widzew Łódź - Lech Poznań 1:2 (Pawłowski 71 - Marchwiński 73, Velde 78).