Stomil tylko zremisował

2023-03-04 16:46:07(ost. akt: 2023-03-04 22:57:28)

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomil po raz drugi w rundzie wiosennej prowadził 1:0 i po raz drugi nie zdołał utrzymać zwycięstwa.
* Garbarnia Kraków - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 - Maciej Spychała (53), 1:1 - Mark Assinor (76)
Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Wójcik, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski (73 Dawid Kalisz) - Werick Caetano, Maciej Spychała, Shun Shibata (83 Marcin Stromecki), Hubert Krawczun - Piotr Kurbiel (88 Kacper Kondracki).

O ile remis z Polonią Warszawa można było uznać za sukces, co prawda niewielki, bo oczekiwania były jednak większe, o tyle remis z ostatnim zespołem tabeli takim sukcesem już na pewno nie jest.
Na dodatek w pierwszej połowie to krakowianie mieli przewagę, byli też bliscy zdobycia gola.
Jednak w drugiej połowie prowadzenie objął Stomil - z rzutu rożnego dośrodkował Shun Shibata, uderzył Bartosz Waleńcik, a akcję wykończył Maciej Spychała. W 72. minucie powinno być 2:0 dla Stomilu, bo fatalny błąd popełnił Xavier Dziekoński, piłkę przejął Piotr Kurbiel i podał do Caetano, ten jednak... nie trafił do pustej bramki.

Niewykorzystana sytuacja się zemściła cztery minuty później, gdy z bliskiej odległości Jakuba Mądrzyka pokonał Mark Asinor. W 80. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Caetano i Stomil kończył ten mecz w osłabieniu.
Kolejne spotkanie Stomil zagra w sobotę o godzinie 19:45 z Olimpią Elbląg.
Piłkarze Stomilu zagrali w niebieskich strojach z logo firmy Polimex Mostostal. Spółka budująca linię autobusową w Olsztynie została sponsorem głównym Dumy Warmii.

* Inne mecze 21. kolejki, sobota: Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:1 (Mariusz Gabrych 14 - Cezary Demianiuk 68), Polonia Warszawa - Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0), Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 3:1 (2:0), Radunia Stężyca - Wisła Puławy 0:0, Siarka Tarnobrzeg - Hutnik Kraków 1:1 (0:1); niedziela: Górnik Polkowice - KKS 1925 Kalisz (12:30 TVP Sport), Zagłębie II Lubin - Znicz Pruszków (12), Motor Lublin - GKS Jastrzębie (17).