"Gdańskie Lwy" połknęły "Indyki"

2023-02-24 20:00:40(ost. akt: 2023-02-24 20:01:50)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ W zaległym meczu PlusLigi Trefl bez straty seta ograł Indykpol AZS.
* Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)
TREFL: Kampa (1), Sawicki (16), Bołądź (13), Urbanowicz (8), Martinez (6), Niemiec (5), Perry (libero) oraz Zhang
INDYKPOL AZS: Pająk (2), Butryn (13), Andringa (13), Lipiński (8), Averill (7), Jakubiszak (6), Hawryluk (libero) oraz Król (1), Jankiewicz
MVP: Mikołaj Sawicki

W tym sezonie gdańszczanie ewidentnie nie leżą siatkarzom z Olsztyna. W pierwszej rundzie w Iławie Trefl wygrał 3:0 (w dwóch setach do 15!), no i w piątkowy wieczór powtórzył ten wynik w swojej hali. Co prawda mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale za każdym razem jako pierwsi „do mety” docierali gdańszczanie. Niestety, słabiej zagrał Butryn (tylko dwa punkty w drugim secie), poza tym widać, że zespół wciąż nie dogaduje się z Pająkiem, ściągniętym w trybie alarmowym nowym rozgrywającym. Jedynie w trzecim secie wydawało się, że olsztynianie są w stanie zmienić przebieg meczu, bo wygrywali 9:6 (po trzech kolejnych asach Andringi!) i 13:10, ale za każdym razem rywale w błyskawicznym tempie odrabiali straty, ze stanu 10:13 wyciągając na 17:14!
- Od początku nie byliśmy skoncentrowani w stu procentach. Rywale grali bardzo dobrze w każdym elemencie. My nie mogliśmy się wstrzelić zagrywką, a także słabo broniliśmy. Dlatego przegraliśmy – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM.