Lutowa metamorfoza koszykarek

2023-02-24 12:00:00(ost. akt: 2023-02-24 15:07:01)

Autor zdjęcia: facebook

KOSZYKÓWKA\\\ KKS Agapit w lutym gra jak natchniony. O ile w styczniu przegrywał mecz za meczem, o tyle w tym miesiącu olsztyński zespół idzie od zwycięstwa do zwycięstwa. Ostatnią "ofiarą" podopiecznych Tomasza Sztąberskiego są Łomianki.
* KKS Agapit Olsztyn - SMS PZKosz Łomianki 74:65 (21:10, 16:22, 13:16, 24:17)
KKS: Pałasz, Wawrzyniak 15, Daliga 5, Giżyńska 23, Mońko 7, Przeradzka 4, Gzinka 4, Maciejczyk, Sztąberska 16, Birkos, Szarpak

W niedzielę olsztynianki wygrały w Gdańsku, jednak losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Tym razem w Jezioranach już tak nerwowo nie było i chociaż nad morzem koszykarki KKS zostawiły sporo zdrowia na boisku, to w meczu z Łomiankami trener Tomasz Sztąberski nie zdecydował się na zmianę pierwszej piątki, w efekcie od początku meczu na ławce rezerwowych zasiadła m.in. Marta Sztąberska, która potem oczywiście pojawia się na boisku i zdobyła największą liczbę punktów. Olsztyński szkoleniowiec miał nadzieję, że z zespołem z dolnych rejonów tabeli szybko uda się wypracować sporą przewagę, dzięki czemu będzie mógł dać szansę gry młodym i niedoświadczonym koszykarkom. Tak łatwo jednak nie było...

Pierwsze punkty zdobyła Karina Giżyńska, a po pięciu minutach gospodynie prowadziły 11:0! Pierwsze punkty dziewczyny z Łomianek zdobyły dopiero w szóstej minucie.

Kolejna kwarta już nie była tak dobra, bo rywalki obudziły się, w efekcie na przerwę zeszły z jedynie pięciopunktową stratą. W drugiej połowie rywalki poszły za ciosem i niespełna pięć minut przed końcem tej części meczu wygrywały 43:41! Przed czwartą kwartą ostatecznie minimalnie lepsze był olsztynianki (50:48), więc zapowiadały się niespodziewane emocje. I tak też było, bo wynik wciąż był na styku (54:50, 54:56, 59:59, 61:60, 63:62). Dopiero 180 sekund przed końcem po trójce Wawrzyniak KKS zdołał odskoczyć (68:62) i tej straty rywalki już nie zdołały odrobić.
Tym samym olsztynianki odniosły 12. zwycięstwo w tym sezonie i cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmują czwartą pozycję w tabeli I ligi. Jeśli ją utrzymają, wtedy w play-offach zmierzą się z zespołem z piątego miejsca. Gra się do dwóch zwycięstw: pierwszy mecz w Jezioranach, drugi na wyjeździe - a jeśli będzie 1-1, wtedy decydujący pojedynek zostanie rozegrany w Jezioranach.
- Same nie wiemy, dlaczego tak nerwowo było w tym spotkaniu - przyznała Alicja Wawrzyniak, która zdobyła 15 punktów. - Pewnie chciałyśmy zbyt szybko wypracować bezpieczną przewagę. Początek roku był dla nas ciężki, ale luty już należy do nas, więc mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nie zejdziemy z właściwej drogi.
* 22 kolejka: ŁKS KK Łódź - KKS Agapit Olsztyn (sobota, g. 14), AZS Uniwersytet Gdański - Grot F&F Automatyka Pabianice, GTK Gdynia - Basket 25 Bydgoszcz, SMS PZKosz Łomianki - AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, AZS Uniwersytet Warszawski - Huragan Wołomin, MPKK Sokołów SA Sokołów Podl. - Bogdanka AZS UMCS II Lublin.