Zmarnowana szansa siatkarzy

2023-02-09 20:45:13(ost. akt: 2023-02-10 23:26:16)

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

SIATKÓWKA\\\ W czwartym secie olsztynianie wygrywali 25:24 i mieli piłkę w górze, niestety, Butryn zaatakował w aut, w efekcie po kilku kolejnych minutach to rzeszowianie zdobyli zwycięski punkt.
* Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (14:25, 22:25, 25:22, 32:34)
MVP: Torey DeFalco

Indykpol AZS był po prostu słabszy - na rozegraniu ewidentnie nie poradził sobie wchodzący do zespołu Pająk, więc szybko został zastąpiony przez Jankiewicza. Długo w mecz wchodzili też środkowi - Poręba pierwszy punkt zdobył w połowie drugiego seta, a Averill w ataku też nie był lepszy. Do tego doszło słabe przyjęcie i bardzo uważna gra Resovii, która zaczęła mecz od trzech asów i dwóch bloków. Prawdopodobnie pierwszy set był najgorszym setem olsztynian w tym sezonie, bo trudno sobie wyobrazić, by mogli zagrać jeszcze słabiej.
W drugim było już lepiej - Indykpol AZS nawet prowadził 16:13, ale łatwo przyszło, łatwo poszło, w efekcie przegrał do 22.
Kilkupunktową przewagę udało się do końca utrzymać dopiero w trzeciej partii, dzięki czemu pojawiła się szansa na odwrócenie losów meczu. No i w czwartym secie Indykpol AZS prowadził już 15:12, ale potem Poręba zaatakował w siatkę, a Karlitzek zderzył się z rzeszowskim blokiem i stan meczu się wyrównał. W końcówce - przy stanie 25:24 - do remisu w setach mógł doprowadzić Butryn i przez chwilę nawet się wydawało, że zdobył zwycięski 26. punkt. Olsztynianie triumfowali, jednak goście poprosili o wideoweryfikację, no i okazało się, że atak był autowy, więc punkt dla Resovii. Po kilku kolejnych minutach goście ostatecznie postawili kropkę nad i, w efekcie trzy cenne punkty pojechały do Rzeszowa.

* Inne mecze.24. kolejki, piątek: Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25); sobota: Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa (14.45), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Lwów (17.30), LUK Lublin - Trefl Gdańsk (20.30); niedziela: niedziela: Aluron Warta Zawiercie - Stal Nysa (14.45), Skra Bełchatów - Cuprum Lubin (17.30), GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała (20.30).