Ligowe być albo nie być Warmii

2023-02-10 14:00:00(ost. akt: 2023-02-10 10:28:20)

Autor zdjęcia: Anna Kajat

PIŁKA RĘCZNA\\\ Przed znajdującym się w głębokim kryzysie zespołem Warmii Energa Olsztyn kolejny mecz o być albo nie być w Lidze Centralnej. W sobotę o godz. 18 do Biskupca zawita Olimpia Medex Piekary Śląskie.
W pierwszym spotkaniu na terenie rywala podopieczni Dariusza Molskiego ulegli Olimpii 29:34, choć niecałe siedem minut przed końcem był remis. Dzięki lepszej końcówce beniaminek z Piekar Śląskich odniósł wtedy swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Centralnej. W sumie Olimpia ma już sześć wygranych w tych rozgrywkach. Na pierwszy plan w drużynie z Piekar wysuwają się bramkostrzelni Szymon Kotalczyk (69 bramek w 14 meczach, 7. miejsce w tabeli strzelców), Patryk Miłek (66/14, 9. miejsce) i Mateusz Czapla, który - podobnie jak Marcin Malewski w Warmii Energi - rzucił do tej pory 60 bramek.
Czego można oczekiwać po sobotnim meczu? Gospodarze za wszelką cenę chcą przerwać fatalną passę - obecnie licznik przegranych zatrzymał się na 11 meczach. Muszą jednak znacznie poprawić koncentrację w drugiej części gry, bo to właśnie w tym czasie rywale przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bez poprawy gry po przerwie Makowski i spółka nie mają co liczyć na szczęście i słabszy dzień przeciwnika.
Sobotnia potyczka jest ostatnim dzwonkiem dla olsztynian w walce o utrzymanie. Dla najmłodszych kibiców w hali przy ulicy Chrobrego 13 w Biskupcu organizatorzy przygotowali Kids Camp powered by Energa.