Krótko o piłce ręcznej

2023-01-27 12:21:20(ost. akt: 2023-01-27 12:24:28)
Szczypiorniak Olsztyn - MTS Kwidzyn 25:28

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA RĘCZNA\\\ W ćwierćfinałach mistrzostw świata najciekawiej było w meczu Hiszpanów z Norwegami, bo o zwycięstwie 35:34 zespołu z Półwyspu Iberyjskiego przesądziły dopiero dwie dogrywki.
Po pierwszej połowie Norwegia prowadziła 13:12, a w regulaminowym czasie było 25:25.
* Pozostałe wyniki: Francja - Niemcy 35:28 (16:16), Szwecja - Egipt 26:22 (14:9), Francja - Niemcy 35:28 (16:16).
* Półfinały, piątek: Hiszpania - Dania (g. 18, Gdańsk), Szwecja - Francja (g. 20.30, Sztokholm); niedziela: mecz o 3. miejsce (18, Sztokholm), finał (20.30, Sztokholm)

>>> Po świąteczno-noworocznej przerwie na boiska wracają zespoły rywalizujące w Lidze Centralnej. W 13. kolejce w Biskupcu Warmia Energa Olsztyn podejmie Padwę Zamość (sobota, g. 18). Goście z 14 punktami są na 11. miejscu, natomiast olsztynianie wywalczyli tylko sześć punkt, w efekcie zajmują 14., czyli ostatnie, miejsce w tabeli. W tej sytuacji zwycięstwo jest konieczne, bo inaczej Warmia zrobi kolejny krok w kierunki I ligi.

* Terminarz grupy B, czwartek: Stal Mielec - AZS AWF Warszawa 23:44, Szczypiorniak Olsztyn - MTS Kwidzyn 25:28; piątek: Kwidzyn - Stal (17.30), Szczypiorniak - AZS AWF (19.15); sobota: AZS AWF - Kwidzyn (10), Szczypiorniak - Stal (11.45).