Końca fatalnej serii nie widać...

2022-12-05 13:16:45(ost. akt: 2022-12-05 13:18:06)

Autor zdjęcia: Anna Kajat

PIŁKA RĘCZNA\\\\ Warmia Energa Olsztyn nadal fatalnie spisuje się w Lidze Centralnej. Olsztynianie pojechali do Przemyśla po przełamanie, ale skończyło się ósmą porażką w tym sezonie.
* Orlen Upstream SRS Przemyśl - Warmia Energa Olsztyn 28:26 (11:11)
WARMIA: Makowski, Kaczmarczyk - Mucha, Reichel 1, Stępień, Safiejko 1, Laskowski 7, Kohrs 5, Szniter, Pawelec 1, Konkel, Sikorski, Zamełka 1, Skiba 1, Malewski 9

Przed wyjazdem do Przemyśla olsztynianie przegrali siedem razy z rzędu, więc w sobotę tę fatalną serię za wszelką cenę chcieli przerwać. Była na to szansa, bo gospodarze też spisują się słabo - przegrali pięć razy z rzędu i mieli tylko jeden punkt więcej od Warmii. Gdyby więc zespół z Olsztyna wygrał, wówczas w tabeli by awansował, przeskakując Przemyśl. Taki był plan, ale życie napisało inny scenariusz...
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale szybko do wyrównania doprowadził Marcin Laskowski. W pierwszej połowie olsztyński zespół ani razu nie wyszedł na prowadzenie, za to bardzo często doprowadzał do wyrównania. Gospodarze osiągali maksymalnie dwubramkowe prowadzenie, ale za każdym razem zespół Dariusza Molskiego wracał do gry. I tak pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem 11:11.
Po przerwie Warmia Energa zaczęła grać bardziej odważnie, co w 33. minucie przyniosło jej pierwsze prowadzenie 13:12 (rzut karny wykorzystał Marcin Malewski). Dziewięć minut później Warmia wygrywała jeszcze 18:17 (znowu do siatki trafił Malewski), lecz końcówka należała już do rywali. Co prawda w 55. minucie był remis 23:23 (rzut Laskowskiego), ale trzy kolejne bramki zdobył Przemyśl i tej straty goście już nie byli w stanie odrobić.
10 grudnia Warmia podejmie w Biskupcu Stal Gorzów.
* Inne wyniki 10. kolejki: Olimpia Piekary Śląskie - Nielba Wągrowiec 30:31 (17:18), KPR Legionowo - Śląsk Wrocław Handball 45:28 (24:15), Stal Mielec - Zagłębie Handball Team Sosnowiec 39:29 (21:14), Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź - MKS Wieluń 26:26 (14:15), karne: 4:3, Budnex Stal Gorzów - Autoinwest Żukowo 25:29 (11:15), AZS-AWF Biała Podlaska - Padwa Zamość 24:23 (9:10)

14. Warmia 6 264:289

>>> 9. kolejka II ligi: Jedynka KODO Morąg - Handball Czersk 34:22 (18:10), SMS ZPRP II Kwidzyn - Szczypiorniak II Olsztyn 50:22 (26:9), Pogoń Handball Szczecin - MTS Kwidzyn 26:26 (13:12), karne 2:3, AZS Fahrenheit Gdańsk - AZS UKW Bydgoszcz 23:34 (11:18), BSMS Bartoszyce - Sambor Latocha Agropom Tczew 25:27 (11:11), Wybrzeże Gdańsk - Czarni Olecko 56:34 (29:17).