Grupa A: Holandia - Katar 2:0

2022-11-29 22:19:56(ost. akt: 2022-11-29 22:23:30)

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ Holendrzy mieli przed ostatnią kolejką cztery punkty i nawet remis dawał im miejsce w 1/8 finału. Jeśli myśleli o tym, żeby przypieczętować swój awans minimalnym wysiłkiem, unikając kartek i kontuzji, to ten plan powiódł się prawie w całości. Wyłamał się jedynie Nathan Ake, który po uderzeniu rywala łokciem podczas walki o górną piłkę zobaczył żółty kartonik.
* Holandia - Katar 2:0 (1:0)
1:0 - Cody Gakpo (26), 2:0 - Frenkie de Jong (49)

Po mało dynamicznej pierwszej połowie "Oranje" prowadzili 1:0 dzięki precyzyjnemu uderzeniu Cody'ego Gakpo z kilkunastu metrów w 26. minucie. To trzeci gol napastnika PSV Eindhoven w trwającym mundialu. Wynik ustalił Frenkie De Jong, który dobił piłkę do pustej bramki po strzale Memphisa Depaya i interwencji katarskiego bramkarza Meshaala Barshama.

W końcówce bliski podwyższenia prowadzenia był rezerwowy Steven Berghuis, ale po jego strzale z narożnika pola karnego piłka odbiła się do poprzeczki.

"Pomarańczowi" nie forsowali tempa i bez większego problemu odpierali wszelkie próby ataków rywali. Debiutujący w mistrzostwach świata Katar pożegnał się z turniejem bez zdobytego punktu i z bilansem bramek 1-7.