Siatkarskie lanie w Iławie

2022-11-07 19:43:41(ost. akt: 2022-11-08 10:03:29)

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

SIATKÓWKA\\\ W 8. kolejce PlusLigi Indykpol AZS doznał wręcz zawstydzającej porażki z gdańskim Treflem.
* Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 0:3 (-15, -25, -15)
INDYKPOL AZS: Tuaniga, Lipiński 9, Poręba 6, Butryn 2, Averill 5, Andringa 5, Ciunajtis (libero) oraz Król 3, Jankiewicz, Siwczyk, Jakubiszak, Szymendera, Hawryluk
MVP: Kampa (Trefl)

Jeśli ktoś myślał, że niedawne 0:3 w Nysie było jedynie wypadkiem przy pracy, ten musiał przeżyć olbrzymie rozczarowanie podczas meczu z Trefem, bo momentami, a nawet zdecydowanie dłużej, Indykpol AZS sprawiał wrażenie przypadkowej grupy ludzi, którym ktoś nie wiedzieć czemu kazał wejść na boisko, by przez siatkę jakąś dziwną piłkę przebijali, chociaż im do tej pory siatkówka jedynie z torbą na zakupy się kojarzyła.

W efekcie goście z Gdańska w dwóch setach wręcz zdemolowali olsztyński zespół, który jedynie w drugiej partii przypomniał sobie, że chyba już kiedyś w siatkówkę jednak grał. Niestety, wygrali goście, w efekcie w trzecim secie do Indykpolu AZS znowu wróciła siatkarska amnezja...

- Można powiedzieć, że spadł na nas „zimny prysznic”. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, lecz „od A do Z” nic nam nie wyszło. Nie mieliśmy zagrywki ani przyjęcia. Wiemy, nad czym musi pracować, aby w kolejnym meczu było znacznie lepiej – przyznał Szymon Jakubiszak, środkowy Indykpolu AZS.

W tej sytuacji ze strachem myślimy o kolejnym meczu, bowiem w sobotę Indykpol AZS zagra na wyjeździe z Resovią...

* Inne wyniki 8. kolejki PlusLigi: Skra Bełchatów - Ślepsk Suwałki 0:3 (-20, -23, -21), Cerrad Czarni Radom - Barkom Lwów 0:3 (-20, -15, -22), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:1 (22, 23, -21, 23), Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (24, 23, 24), LUK Lublin - Stal Nysa 3:1 (27, 20, -19, 22), Aluron Warta Zawiercie - BBTS Bielsko–Biała 3:0 (18, 21, 23), GKS Katowice - Cuprum Lubin 3:0 (19, 17, 16).