Sroga lekcja lidera

2022-10-03 13:28:48(ost. akt: 2022-10-03 13:30:38)
Radość piłkarzy GKS Wikielec w meczu z Polonią Iłowo (8:0)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ GKS Wikielec - jak na lidera forBET IV ligi przystało - nie miał kłopotów z pokonaniem Polonii Iłowo. Nikt jednak nie spodziewał się, że zespół prowadzony przez Damiana Jarzembowskiego aż tak rozgromi rywali (8:0)!
Siedem goli padło w Iławie, gdzie Jeziorak Iława pokonał 5:2 DKS Dobre Miasto. Mecz dla gospodarzy nie rozpoczął się dobrze, bo goście prowadzili już 2:0 po golach braci Chojnowskich. Przed przerwą podopieczni Daniela Madeja zdołali zdobyć kontaktową bramkę, a w drugiej połowie zdominowali rywala. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyby Michał Kwiatkowski nie zmarnował rzutu karnego.
Natomiast Polonia Lidzbark Warmiński już po raz drugi w tym sezonie wygrała 6:0 na wyjeździe. Tym razem podopieczni Wojciecha Figurskiego w Barczewie bez problemów poradzili sobie z Pisą.
Po dwóch porażkach z rzędu w końcu obudziły się Mamry, które w spotkaniu byłych III-ligowców ograły Znicza. Natomiast w Morągu zadziałał efekt „nowej miotły” - na początku zeszłego tygodnia Andrzej Malesa wrócił do Huraganu, zastępując w roli trenera Fabiana Wieliczkę. No i morążanie sprawili sporą niespodziankę, bowiem ograli Mrągowię i uciekli z ostatniego miejsca w tabeli.

* GKS Wikielec - Polonia Iłowo 8:0 (4:0)
1:0 - Żukowski (6), 2:0 - Jajkowski (33), 3:0 - Kacperek (39 k), 4:0 - Preuss (45), 5:0 - Rosolińśki (57), 6:0 - Wasiak (62), 7:0, 8:0 - Kentaro (72, 83)

* Mamry Giżycko - Znicz Biała Piska 2:0 (2:0)
1:0, 2:0 - Drężek (18, 36)

* Olimpia Olsztynek - Tęcza Biskupiec 0:3 (0:1)
0:1, 0:2 - Kowalski (45, 61), 0:3 - Malanowski (90)

* Pisa Barczewo - Polonia Lidzbark Warmiński 0:6 (0:2)
0:1 - Dajnowski (6), 0:2 - Karłowicz (8), 0:3, 0:4 - Bah (63, 64), 0:5 - Gurov (70), 0:6 - Oleszko (73)

* Motor Lubawa - Granica Kętrzyn 1:1 (1:1)
1:0 - Zdunek (2), 1:1 - Bobrowski (17)

* Jeziorak Iława - DKS Dobre Miasto 5:2 (1:2)
0:1 - J. Chojnowski (7), 0:2 - K. Chojnowski (22 k), 1:2 - Kressin (44), 2:2 - Bartkowski (55), 3:2 - Kressin (64), 4:2 - Sedlewski (73), 5:2 - Słomski (88)

* Huragan Morąg - Mrągowia Mrągowo 2:1 (1:1)
0:1 - Rybkiewicz (15), 1:1 - Zaleski (38), 2:1 - Ziemianowicz (69)