Sokół coraz groźniejszy

2022-09-11 20:24:47(ost. akt: 2022-09-11 20:27:43)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

PIŁKA NOŻNA\\\ W III lidze Concordia miała dużą szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, bo prowadziła 2:1 z Lechią, niestety, skończyło się piątą porażką... Radosne nastroje za to w Ostródzie!
* Concordia Elbląg - Lechia Tomaszów Maz. 2:3 (2:1)
0:1 - Cyran (10 k), 1:1 - Jastrzębski (19), 2:1 - Łęcki (20), 2:2 - Skrzyniak (53), 2:3 - Morenkow (85)
CONCORDIA: Matysiak - Radczenko, Szawara, Spychka, Akubardiia (90 Edil), Rękawek (81 Nestorowicz), Drewek (85 Pelc), Bukacki, Jastrzębski (81 Błaszczyk), Łęcki, Kopka

W 10. min Jastrzębski najpierw stracił piłkę, a po chwili przewrócił w polu karnym rywala, w efekcie arbiter odgwizdał karnego. Concordia jednak szybko otrząsnęła się po stracie gola i w odstępie zaledwie dwóch minut zdobyła dwa gole. Najpierw w 19. min zrehabilitował się Jastrzębski, który z bliska wepchnął piłkę do siatki, a potem na listę strzelców wpisał się Aleks Łęcki, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 32. min mogło być 3:1, ale Łęcki z 5 m nie trafił w piłkę.
Po przerwie goście przejęli inicjatywę i rzucili się do odrabiania strat. W 53. min Skrzyniak uwolnił się spod opieki defensorów elbląskich i doprowadził do remisu. Dziesięć minut później Concordię od utraty gola uratowała poprzeczka, jednak w 85. min goście dopięli swego. Po zdobyciu trzeciego gola goście cofnęli się do defensywy i zdołali utrzymać cenne zwycięstwo.

* Olimpia Zambrów – Sokół Ostróda 2:3 (1:2)
0:1 - Święty (9), 1:1 - Jakimiuk (17), 1:2 - Kwiencer (23), 1:3 - Szałkowski (48), 2:3 - Malinowski (60)
SOKÓŁ: Florczak – Kiełtyka, Dowgiałło, Porębski, Kventsar, Musiński, Szałkowski (73 Kopacz), Święty, Furman, Mysiorski (68 Hołowczenko), Kasprzyk

Sokół zanotował drugie zwycięstwo z rzędu, a dla trenera Janusza Bucholca było to trzecie spotkanie bez porażki. Jego drużyna w Zambrowie wybiegła w takim samym zestawieniu jak w drugiej połowie meczu z Pilicą.
Taka decyzja Bucholca przyniosła kolejny raz efekt w postaci trzech goli. Strzelanie w 9. min rozpoczął Święty - kapitan Sokoła na raty pokonał bramkarza gospodarzy.
Prowadzenie Sokoła trwało zaledwie osiem minut, ale ostródzki zespół bardzo szybko odpowiedział, a dokładnie Białorusin Kwiencer. Święty dośrodkował z rzut rożnego w pole karne, w poprzeczkę trafił Kiełtyka, po czym do siatki z kilku metrów trafił Kwiencer.
Po przerwie Sokół szybko podwyższył prowadzenie: Kasprzyk posłał prostopadłą piłkę w kierunku Szałkowskiego, a młody pomocnik niczym doświadczony snajper pokonał bramkarza Olimpii.
Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze jednym golem, ale trzy punkty i tak pojechały do Ostródy.
W sobotę w Ostródzie dojdzie do derbów województwa.
* Inne wyniki 7. kolejki: Mławianka Mława - Błonianka Błonie 4:1 (1:1), Legia II Warszawa - Świt Nowy Dwór Maz. 1:2 (1:1), Warta Sieradz - Broń Radom 0:4 (0:2), Pilica Białobrzegi - Ursus Warszawa 0:0, ŁKS II Łódź - Pelikan Łowicz 0:4 (0:1), Unia Skierniewice - Pogoń Grodzisk Maz. 0:1 (0:1), Legionovia Legionowo - Jagiellonia II Białystok 4:1 (2:0).