Włosi przed Polakami i USA

2022-07-10 22:40:28(ost. akt: 2022-07-10 22:46:42)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

SIATKÓWKA\\\ Na zakończenie pierwszej fazy rozgrywek Ligi Narodów Polacy ograli 3:1 Słowenię, jednak stracony set oznaczał, że nie zajęli pierwszego miejsca w tabeli.
* Polska - Słowenia 3:1 (14, 23, -23, 25)

Reprezentacja Polski doskonale rozpoczęła mecz, rozbijając rywali w pierwszym secie do 14. Po wygranej w drugiej partii jasne było już, że Słoweńcy nie awansują do turnieju finałowego Ligi Narodów, nie zamierzali jednak oddać tego meczu zbyt łatwo. No i podopieczni trenera Lebedewa wygrali trzeciego seta, przez co Polacy stracili szanse na pierwsze miejsce po tej fazie rozgrywek. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 3:1 i w ćwierćfinale zmierzą się z Iranem.
* Inne pary ćwierćfinału Ligi Narodów: Włochy - Holandia, USA - Brazylia, Francja - Japonia.