Zagrywka, czyli mocna broń Polaków

2022-07-07 22:10:58(ost. akt: 2022-07-07 22:23:03)
Jakub Kochanowski

SIATKÓWKA\\\ W 12. kolejce Ligi Narodów Polacy bez straty seta, choć z problemami, pokonali Chiny.
* Polska - Chiny 3:0 (24, 16, 18)
POLSKA: Firlej (2), Kaczamrek (10), Kłos (8), Kochanowski (8), Semeniuk (6), Fornal (20), , Popiwczak (libero) oraz Janusz, Bieniek (2) i Butryn

Polacy byli zdecydowanym faworytem, ale w pierwszym secie wszystko szło im jak po grudzie. W efekcie rywale odskoczyli na 5 punktów, a w końcówce prowadzili 24:21. Biało-czerwoni zdobyli 22. punkt, po czym na zagrywkę powędrował Fornal i zaczęła się niesamowita historia, bowiem zaliczył trzy asy z rzędu! Kibice w Gdańsku wprost oszaleli, a po chwili ich radość była jeszcze większa, bowiem w kolejnej akcji Chińczycy zaatakowali w aut.
Drugi set był już pod pełną kontrolą, warto jednak zauważyć, że przy stanie 23:16 na zagrywkę poszedł Bieniek i zaliczył dwa asy! Co ciekawe były to jedyne punkty w tym meczu polskiego środkowego!
Trzeci set na początku był wyrównany, a potem Polacy wrzucili wyższy bieg i było po meczu.
Dzięki zwycięstwu gospodarze gdańskiego turnieju awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów.

* Inne wyniki 12. kolejki: Francja - USA 2:3 (15, -22, 22, -14, -8), Niemcy - Australia 3:1 (-20, 16, 21, 24), Kanada - Brazylia 0:3 (-18, -19, -16), Włochy - Iran 3:1 (16, -25, 23, 23), Bułgaria - Słowenia 1:3 (-22, 22, -18, -16)

* 13. kolejka, piątek: Argentyna - Australia, Francja - Brazylia, Japonia - Kanada, Bułgaria - Holandia, Słowenia - Iran, Włochy - Serbia.
* 14. kolejka, sobota: Francja - Argentyna, Kanada - USA, Niemcy - Japonia, Chiny - Bułgaria, Iran - Serbia, Polska - Holandia (g. 20).
* 15. kolejka, niedziela: USA - Argentyna, Australia - Francja, Brazylia - Japonia, Chiny - Serbia, Włochy - Holandia, Polska - Słowenia (g. 20).