Kolejna wygrana Polaków

2022-06-23 09:53:02(ost. akt: 2022-06-23 10:05:28)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

SIATKÓWKA\\\ W 6. kolejce Ligi Narodów Polacy po znakomitej grze wygrali 3:1 (16, -22, 16, 22) z Brazylią.
* Brazylia – Polska 1:3 (-16, 22, -16, -22)

Brazylia: Rezende, Leal (10), Leao (6), Saatkamp (5), Alan (19), Flavio (8), Nascimento (libero) oraz Kreling, Leandro, Isac (3), Darlan Souza i Lucarelli (4)
Polska: Janusz (1), Kurek (16), Śliwka (12), Kochanowski (10), Semeniuk (20), Bieniek (10), Zatorski (libero) oraz Kaczmarek (2) i Łomacz

W swoim pierwszym spotkaniu podczas turnieju w Sofii Polacy zdemolowali Brazylijczyków. Po wyraźnym zwycięstwie w pierwszym secie, co prawda w drugiej partii biało-czerwoni musieli uznać wyższość rywali. Jednak dwa kolejne sety znowu należały do biało-czerwonych, którzy tylko raz wpadli w dołek, gdy w ostatnim secie prowadzili 17:7, po czym pozwolili rywalom zbliżyć się na dwa punkty.
Szczególnie dobrze wyglądała polska zagrywka, jedynie Kurek w tym elemencie nie miał swego dnia, natomiast popłoch po drugiej stronie siatki siała zagrywka Mateusza Bieńka, który zaliczył najwięcej asów.

* Inne wyniki 6. kolejki: Argentyna - Japonia 1:3 (-25:27, -18, 17, -16), Australia - Kanada 1:3 (18, -26, -19, -22), Iran - Bułgaria 0:3 (-19, -23, -24), Niemcy - Włochy 0:3 (-16, -21, -22), Serbia - USA 1:3 (-24, 23, -23, -20)

* 7. kolejka: Francja - Holandia 3:0 (14, 23, 13), Chiny - Niemcy 3:0 (walkower), Polska - Kanada (g. 12.30), Argentyna - Słowenia (13), Serbia - Brazylia (15.30), USA - Iran (19).