Na dole cały czas się kotłuje, czyli krajobraz w IV lidze

2022-06-05 17:05:59(ost. akt: 2022-06-05 18:14:48)
W Iławie w meczu czołowych drużyn forBET IV ligi Jeziorak zremisował z Polonią Lidzbark Warm. 1:1

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

IV LIGA PIŁKARSKA\\\ Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Dwa rozstrzygnięcia już znamy na pewno — do III ligi awansowała Concordia Elbląg, która promocję zapewniła sobie już wcześniej, a do ligi okręgowej spadł Mazur Ełk.
Cały czas kotłuje się w dolnych rejonach tabeli, zespoły walczą o utrzymanie lub grę w barażach. Ekipy z IV ligi zerkają także na rozstrzygnięcia w III lidze, bo od tego dużo zależy. Na ten moment tabela jednak mówi, że spadają wszystkie zespoły z naszego województwa, czyli GKS Wikielec, Mamry Giżycko i Znicz Biała Piska. Tym samym z IV ligi spadają cztery zespoły, a dwa z miejsc 11 i 12 zagrają w barażach z wiceliderami lig okręgowych.

W Pasymiu zmierzyły się zespoły, które właśnie bardzo mocno chcą uniknąć degradacji i do tego nazywają się tak samo. Błękitni podejmowali imiennika z Ornety i byli bardzo gościnni, bo dali sobie strzelić trzy gole, a odpowiedzieli jedynie trafieniem Patrycjusza Malanowskiego, dla którego była to 21 bramka w tym sezonie.

Tyle samo goli na koncie i ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców forBET IV ligi ma Mahamadou Bah, który strzelił jedną z bramek w meczu w Mławie, bo właśnie tam swoje spotkania rozgrywa Polonia Iłowo. Gospodarze przegrali 1:3 z Mrągowią i na ten moment żegnają się z rozgrywkami.

Nie odbył się mecz w Morągu, gdzie miejscowy Huragan miał zagrać z Mazurem Ełk. W ostatnich spotkaniach trener ełczan Andrzej Dadura dysponował bardzo wąską kadrą. Na mecz z Huraganem ze składu wypadło kilku zawodników z powodu choroby i kontuzji, przez co nie udało się zebrać pełnego zestawienia i zrezygnowano z dalekiego wyjazdu. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zapewne przyzna Huraganowi za to spotkanie trzy punkty walkowerem.

Pisa Barczewo rozbiła u siebie 4:0 MKS Korsze, które są już pogodzone ze spadkiem, chociaż teoretycznie mają matematyczne szanse na pozostanie w lidze poprzez udział w barażach. Jak się jednak w ostatnich pięciu spotkaniach zdobywa raptem jeden punkt, to nie można poważnie myśleć o sukcesie na koniec sezonu. Tym wysokim zwycięstwem piłkarze Pisy uczcili 40. urodziny trenera Pawła Radziwona, które przypadły na minioną niedzielę. Drużyna z Barczewa, dzięki tej wygranej, odskoczyła na 6 punktów od strefy barażowej, co na dwie kolejki przed końcem sezonu oznacza prawie pewne pozostanie w lidze. Uwaga — gola na 4:0 w 88 minucie zdobył... bramkarz Pisy Mateusz Piotrowski, który strzałem/wykopem (nieodpowiednie skreślić) z własnego pola karnego pokonał golkipera z Korsz!
Gol na nagraniu pod artykułem.

W dwóch spotkaniach forBET IV ligi padł remis 1:1. W Dobrym Mieście miejscowy DKS zremisował z Granicą Kętrzyn. W Iławie doszło do spotkania czołowych drużyn ligi. Miejscowy Jeziorak grał z Polonią Lidzbark Warmiński. Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą Michała Bartkowskiego, a po przerwie do remisu doprowadził Kamil Dajnowski. W 83 minucie spotkania na boisku pojawił się Arkadiusz Kuciński, najlepszy piłkarz Jezioraka, który przez ostatnie dziewięć miesięcy dochodził do pełni zdrowia po poważnej i bolesnej kontuzji kolana (zerwanie więzadła). Można tu mówić o wielkim pechu, bo temu zawodnikowi zdarzyło się to po raz drugi z rzędu — za pierwszym razem do zerwania doszło w prawym kolanie, a ostatnio w lewym.

— Czuję się dobrze, po kontuzji nie ma już śladu. Już praktycznie od miesiąca trenowałem z normalnym obciążeniem i nareszcie można było wyjść na boisko — mówi nam Kuciński.

Concordia Elbląg, która w zeszłym tygodniu świętowała awans do III ligi, wygrała na wyjeździe w Lubawie. W poprzedniej kolejce elbląska drużyna przegrała, ale teraz już wróciła na zwycięską ścieżkę, a dwa gole strzelił Brazylijczyk Augusto.

WYNIKI 28 KOLEJKI:
• Polonia Iłowo — Mrągowia Mrągowo 1:2 (0:0)
1:0 — Rynkowski (49), 1:1 — Bah (68), 1:2 — Barszczewski (87)
• Motor Lubawa — Concordia Elbląg 1:3 (0:2)
0:1 — Pelc (20), 0:2, 0:3 — Augusto (33, 56), 1:3 — Gajewski (74)
• DKS Dobre Miasto — Granica Kętrzyn 1:1 (0:0)
0:1 — Czerniakowski (49), 1:1 — Różowicz (64)
• Jeziorak Iława — Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (1:0)
1:0 — Bartkowski (12), 1:1 — Dajnowski (53)
• Błękitni Pasym — Błękitni Orneta 1:3 (0:2)
0:1 — Januszkiewicz (34), 0:2 — Kurywczak (40), 1:2 — Malanowski (56), 1:3 — Kurywczak (78)
• Pisa Barczewo — Granica Kętrzyn 4:0 (3:0)
1:0, 2:0, 3:0 — Nawrocki (22, 24, 40), 4:0 — Piotrowski (88)