2022-05-06 19:59:55(ost. akt: 2022-05-07 08:40:00)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ W I lidze Stomil jedynie bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Skrą, w efekcie teraz musi trzymać kciuki za GKS Tychy i Sandecję.
* Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn 0:0
STOMIL: Tobiasz - Żwir, Tecław (11 Reiman), Lafrance, Czajka, Moneta (68 Dampc) - Shibata, Spychała (68 Fundambu), Wójcik (81 Kisiel), Mikita - Sobol (81 Toporkiewicz)

W końcówce sezonu Stomil znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, bo nawet trzy zwycięstwa w trzech ostatnich meczach mogły mu nie pomóc w walce o uniknięcie degradacji do II ligi. Przypomnijmy, że rywalami olsztynian będą trzy zespoły broniące się przed spadkiem.
W piątkowy wieczór Skra, która z zespołów zagrożonych była w najlepszej sytuacji, zagrała ze Stomilem, który był w sytuacji najgorszej: gospodarzom zwycięstwo gwarantowało pozostanie w I lidze, natomiast w przypadku olsztynian porażka mogła oznaczać spadek (przy jednoczesnych zwycięstwach Puszczy i Zagłębia).

W pierwszej połowie Stomil miał niewielką przewagę, ale w końcówce gola mogła zdobyć Skra - tak się jednak nie stało, bo w olsztyńskiej bramce czujny był Tobiasz. W drugiej połowie do głosu doszli częstochowianie, natomiast Stomil z każdą kolejną minutą był coraz bardziej bezzębny w ataku. W końcówce trener Piotr Jacek wprowadził na boisko Kisiela i Toporkiewicza, ale wynik już się nie zmienił.

Remis satysfakcjonuje Skrę, bo gwarantuje jej utrzymanie, natomiast w przypadku Stomilu jeden punkt nic nie zmienił. Chyba że w sobotę Tychy ograją Puszczę, a w poniedziałek Zagłębie przegra z Sandecją. Wtedy olsztynianie będą mieli tylko trzy punkty straty do Zagłębia i Puszczy, co będą mogli odrobić w bezpośrednich meczach z tymi dwoma zespołami.

* Inne mecze 32. kolejki: Odra Opole - Korona Kielce 3:1 (Klimek 44, Mikinič 46, Czapliński 65 - Danek 84); sobota: GKS Tychy - Puszcza Niepołomice (12:30 Polsat Sport), Widzew Łódź - Resovia (18), GKS Katowice - GKS Jastrzębie (20:30); niedziela: Arka Gdynia - Miedź Legnica (12:30 Polsat Sport), Górnik Polkowice - ŁKS Łódź (15), Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18); poniedziałek: Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz (18).