Cenna wygrana Znicza

2022-04-27 20:33:33(ost. akt: 2022-04-27 20:34:35)
Znicz Biała Piska po ograniu Unii wciąż jest w strefie spadkowej

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

III LIGA PIŁKARSKA\\\ W 28. kolejce Znicz miał problemy, ale dwa gole Giełażyna zadecydowały o zwycięstwie ekipy z Białej Piskiej.
* Znicz Biała Piska - Unia Skierniewice 2:1 (0:1)
0:1 - Kowalczyk (41), 1:1, 2:1 - Giełażyn (77, 87)

Znicz wygrał drugie spotkanie w odstępie zaledwie czterech dni i odrabia straty do zespołów, z którymi rywalizuje o utrzymanie. Jednak mecz z Unią długo nie układał się po myśli podopiecznych Ryszarda Borkowskiego. W pierwszej połowie goście zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku, na domiar złego tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie.
Znicz próbował odrabiać straty, ale jego akcjom brakowało pomysłu i dokładności. W 77. min Bartosz Giełażyn doprowadził jednak do wyrównania, dobijając z bliska piłkę odbitą od obrońcy po strzale Macieja Famulaka. Tuż przed końcem meczu napastnik Znicza po raz drugi wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu Znicz zrewanżował się Unii za wrześniową porażkę 2:3.
* Inne wyniki 28. kolejki: Ursus Warszawa - Świt Nowy Dwór Maz. 1:0, Broń Radom - ŁKS II Łódź 1:1, Pilica Białobrzegi - Legionovia Legionowo 1:2, Legia II Warszawa - Wissa Szczuczyn 3:1, Lechia Tomaszów Maz. - Polonia Warszawa 0:1, KS Kutno - Błonianka Błonie 1:1, Sokół Aleksandrów Łódzki - Jagiellonia II Białystok 1:2, Mamry Giżycko - GKS Wikielec (przełożony na 18 maja).